Wpis z mikrobloga

1. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektóre grupy można uprzywilejować.

2. Kobiety są równe mężczyznom, ale należy stworzyć odpowiednie ustawodawstwo, aby mogły im dorównać.

3. Płeć nie powinna być kryterium przy zatrudnianiu pracownika. Pracodawca musi jednak zatrudnić określoną ilość osób danej płci.

4. Popieranie wolności słowa nie przeszkadza w pozywaniu do sądu ludzi o przeciwnych poglądach. Jest to tłumaczone „mową nienawiści”.

5. Zakaz mowy nienawiści nie chroni katolików. Wtedy jest to wolność artystyczna.

6. Dyskryminacja jest zła, chyba że dyskryminowany jest białym i heteroseksualnym mężczyzną. Wtedy nazywamy to dyskryminacją pozytywną.

7. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn za dokładnie tę samą pracę. Mimo to chciwi kapitaliści wolą dokładać do interesu i zatrudniać mężczyzn. Oba zjawiska należy zwalczyć.

8. Wolność osobista nie dotyczy możliwości swobodnego dysponowania własnym majątkiem.

9. Żeby móc pracować, trzeba mieć pozwolenie.

10. Ubóstwo da się znieść ustawą.

11. Istnieje kilkadziesiąt płci.

12. To czego nie lubimy powinno być zakazane. To co lubimy powinno być finansowane z pieniędzy podatników.

13. Bojkotujemy Kościół katolicki za dyskryminowanie kobiet i homoseksualistów. Wzywamy do tolerancji wobec muzułmanów, u których ww grupy nie mają prawie żadnych praw.

14. Obleśne i pełne wyuzdania parady równości, manify, marsze szmat mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że ich uczestnicy są normalnymi ludźmi.

15. Rozbieranie się na przed kamerą to seksizm. Robienie tego samego na ulicy to walka o prawa człowieka.

16. Aborcja powinna być legalna na życzenie. Danie klapsa dziecku powinno być przestępstwem.

17. Jeśli socjalistyczne rozwiązania nie działają, to winny jest kapitalizm.

18. Wymarzonym ustrojem jest ten, który doprowadził już do śmierci milionów ludzi.

19. Prezentowanie niektórych rzetelnych statystyk, danych naukowych i faktów historycznych to rasizm.

20. Ale powielanie oświeceniowych i pozbawionych naukowych podstaw kłamstw o historii Kościoła katolickiego to racjonalizm.

21. Ludzie są wystarczająco kompetentni, aby wybierać władzę, ale nie są kompetentni, aby decydować o własnym ubezpieczeniu.

22. Służba zdrowia jest państwowa a ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowe a ciągle widzimy ulotki 'Pomóż Jasiowi choremu na coś tam'. To w końcu płacąc te podatki mamy pełny dostęp do leczenia, czy nie?

23. Gdy szefem jest kobieta to gdy jestem lepszy od innych kobiet to nie zostanę za to nagrodzony i awansowany, to moja wina, że jestem lepszy i powinienem wszystkim dookoła pomóc bo dyskryminuję koleżanki za to w odwrotnej sytuacji nie to też moja wina bo mam złą organizację pracy (bo tracę czas na pomaganie wszystkim dookoła).

24. Zdrowy, heteroseksualny mężczyzna nie ma czegoś takiego, jak seksualna godność. Nie można więc tej godności nadszarpnąć, nie ma więc też powodów, żeby jej bronić. Kobieta - o, to inna sprawa. Jej się daje zarówno seksualną godność, jak i prawo obrony tejże, z użyciem przemocy włącznie. Gdy facet startuje do kobiety z niewybrednym tekstem, dostaje po buzi i jest na to społeczne przyzwolenie, niezależnie od faktu, że na przykład w Polsce oznacza to, iż kobieta złamała prawo karne, a mężczyzna niekoniecznie. A tymczasem spróbuj jako facet dać po buzi naprzykrzającej Ci się kobiecie.

#oswiadczenie #lewackalogika #logikarozowychpaskow #s----------e #bekazpodludzi #bekazlewactwa #bekazfeministek #lewackalogika #neuropa #takaprawda #polityka
  • 271
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mogę Ci znaleźć opinię że uniemożliwia.


@ediz4: A ja taka że umożliwia i bedziemy sie przerzucac opiniami do usranej śmierci.

Dzieci z poprzednich małżeństw, surogatki, in vitro itp. Biologicznie nigdy nie są obydwoje
  • Odpowiedz
Czy dobrze was zrozumiałem?


@gzres: mniejwięcej tak

prawarekasorosa oczekuje specjalnego traktowania mniejszości przez większość teraz, natychmias, bo oni tego chcą
ja mówię o tym, że jeżeli mniejszość chce specjalnego traktowania mniejszości to niech spytają się co większość na to i rozwiążą tę kwestię w sposób przewidziany dla każdego... bez nadawania przywilejów tylko dlatego, że im się coś wydaje
  • Odpowiedz
a wiesz, że stosowanie ludowych mądrości w nawiązaniu do tak istotnych i ważnych społecznie spraw to spłycanie tematu?


@libmor: a wiesz, że "przysłowia mądrością narodu" ?

tak samo można było powiedzieć sto lat temu o nadaniu praw wyborczych kobietom "po co?! daj palec a wezmą całą rękę!"


no i wzięły... masz to w drugim punktcie tego wpisu
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:

A ja taka że umożliwia i bedziemy sie przerzucac opiniami do usranej śmierci...

No możemy. Takie mamy popierdzielone prawo że do każdej sprawy są dwie różne opinię.

Racja, ale co to zmienia? Nie jest to sprawdzane ani wymagane w przypadku par hetero, dlaczego jest to warunek w przypadku
  • Odpowiedz
prawarekasorosa oczekuje specjalnego traktowania mniejszości przez


@Arachnofob: Dalej czekam na przyklady tego specjalnego traktowania.

większość teraz, natychmias, bo oni tego chcą


Od zawsze, nigdy nie mielismy tych praw, a organizacje LGBT walcza o to w Polsce od kiedy mamy demokracje, czyli juz dobre 27 lat.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: @libmor: Możecie mi pokazać, co pary homoseksualne poza chodzeniem w tęczowych strojach blokując centrum miasta robią w kwestii tego, by przyznano im możliwość formalizowania związków? Zbierają podpisy pod inicjatywą obywatelską? I nie, wywieszenie petycji w internecie sie nie liczy.
  • Odpowiedz
Prawica podobno chce jak najmiejszej kontroli panstwa nad zyciem obywatela.

To chyba byłby brak ulg dla wszystkich, czy małżeństwo czy nie - traktowanie takie samo.

Dlaczego tak bardzo chcecie aby państwo mogło decydować o tym kto może zawierać związki, a kto może wychowywać dzieci? Przeciez to zamordyzm w czystej postaci.

@prawa_reka_sorosa: no zamordyzm to właśnie traktowanie związków inaczej niż pojedynczych osób przez państwo, nie? Gdzie tu wolność, jeśli jest wprowadzana
  • Odpowiedz
Od zawsze, nigdy nie mielismy tych praw, a organizacje LGBT walcza o to w Polsce od kiedy mamy demokracje, czyli juz dobre 27 lat.


@prawa_reka_sorosa: zróbcie referendum... na początek zbierzcie 500tys podpisów ludzi którzy nie mają tego gdzieś
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: Pierwsze dwa zdania mojego wpisu:
Wasza dyskusja sprowadza się do jednej rzeczy.
Uznania przez prawo ślubów par homoseksualnych.

Twój komentarz odnośnie mojego wpisu:
Czy para hetero ma możliwość otrzymania tych praw? Tak. Mogą sformalizować
  • Odpowiedz
Nie podales, dlatego ciągle pytam. Wystarczy jeden.


@prawa_reka_sorosa: zróbcie referendum, zbierzcie 500tys podpisów i wprowadzajcie zmiany tylko dla was... w przeciwnym razie wszystkie przejawy unormowywania prawa tylko dla homoseksualistów tylko dlatego, że homosie tego chcą, bez pytania się większości o zdanie to nadawanie przywilejów a jeżeli nie jesteście w stanie to widać ewidentnie, że zmiany te dotyczą tak niewielkiej garstki ludzi, że nadawanie im specjalnych praw nie jest dla nikogo
  • Odpowiedz
To że rodzice nie mieszkają razem nie oznacza z automatu że dziecko traci drugiego rodzica.


@ediz4: A co rodzinami gdzie dzieci wychowuje jeden rodzic (drugi zmarł jak dziecko było małe)? Z rodzinami gdzie dzieci wychowują inni członkowie rodziny (babcia, siostra, brat)? Co z rodzinami gdzie po rozwodzie dziecko nie ma kontaktu z drugim rodzicem?

Dlaczego dziecko powinno mieć oboje rodziców? Dlaczego ważne jest dla dziecko kto je "spłodził"? Co to
  • Odpowiedz