Wpis z mikrobloga

1. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektóre grupy można uprzywilejować.

2. Kobiety są równe mężczyznom, ale należy stworzyć odpowiednie ustawodawstwo, aby mogły im dorównać.

3. Płeć nie powinna być kryterium przy zatrudnianiu pracownika. Pracodawca musi jednak zatrudnić określoną ilość osób danej płci.

4. Popieranie wolności słowa nie przeszkadza w pozywaniu do sądu ludzi o przeciwnych poglądach. Jest to tłumaczone „mową nienawiści”.

5. Zakaz mowy nienawiści nie chroni katolików. Wtedy jest to wolność artystyczna.

6. Dyskryminacja jest zła, chyba że dyskryminowany jest białym i heteroseksualnym mężczyzną. Wtedy nazywamy to dyskryminacją pozytywną.

7. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn za dokładnie tę samą pracę. Mimo to chciwi kapitaliści wolą dokładać do interesu i zatrudniać mężczyzn. Oba zjawiska należy zwalczyć.

8. Wolność osobista nie dotyczy możliwości swobodnego dysponowania własnym majątkiem.

9. Żeby móc pracować, trzeba mieć pozwolenie.

10. Ubóstwo da się znieść ustawą.

11. Istnieje kilkadziesiąt płci.

12. To czego nie lubimy powinno być zakazane. To co lubimy powinno być finansowane z pieniędzy podatników.

13. Bojkotujemy Kościół katolicki za dyskryminowanie kobiet i homoseksualistów. Wzywamy do tolerancji wobec muzułmanów, u których ww grupy nie mają prawie żadnych praw.

14. Obleśne i pełne wyuzdania parady równości, manify, marsze szmat mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że ich uczestnicy są normalnymi ludźmi.

15. Rozbieranie się na przed kamerą to seksizm. Robienie tego samego na ulicy to walka o prawa człowieka.

16. Aborcja powinna być legalna na życzenie. Danie klapsa dziecku powinno być przestępstwem.

17. Jeśli socjalistyczne rozwiązania nie działają, to winny jest kapitalizm.

18. Wymarzonym ustrojem jest ten, który doprowadził już do śmierci milionów ludzi.

19. Prezentowanie niektórych rzetelnych statystyk, danych naukowych i faktów historycznych to rasizm.

20. Ale powielanie oświeceniowych i pozbawionych naukowych podstaw kłamstw o historii Kościoła katolickiego to racjonalizm.

21. Ludzie są wystarczająco kompetentni, aby wybierać władzę, ale nie są kompetentni, aby decydować o własnym ubezpieczeniu.

22. Służba zdrowia jest państwowa a ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowe a ciągle widzimy ulotki 'Pomóż Jasiowi choremu na coś tam'. To w końcu płacąc te podatki mamy pełny dostęp do leczenia, czy nie?

23. Gdy szefem jest kobieta to gdy jestem lepszy od innych kobiet to nie zostanę za to nagrodzony i awansowany, to moja wina, że jestem lepszy i powinienem wszystkim dookoła pomóc bo dyskryminuję koleżanki za to w odwrotnej sytuacji nie to też moja wina bo mam złą organizację pracy (bo tracę czas na pomaganie wszystkim dookoła).

24. Zdrowy, heteroseksualny mężczyzna nie ma czegoś takiego, jak seksualna godność. Nie można więc tej godności nadszarpnąć, nie ma więc też powodów, żeby jej bronić. Kobieta - o, to inna sprawa. Jej się daje zarówno seksualną godność, jak i prawo obrony tejże, z użyciem przemocy włącznie. Gdy facet startuje do kobiety z niewybrednym tekstem, dostaje po buzi i jest na to społeczne przyzwolenie, niezależnie od faktu, że na przykład w Polsce oznacza to, iż kobieta złamała prawo karne, a mężczyzna niekoniecznie. A tymczasem spróbuj jako facet dać po buzi naprzykrzającej Ci się kobiecie.

#oswiadczenie #lewackalogika #logikarozowychpaskow #s----------e #bekazpodludzi #bekazlewactwa #bekazfeministek #lewackalogika #neuropa #takaprawda #polityka
  • 271
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arachnofob:

a wiesz, że "przysłowia mądrością narodu" ?

w dyskusji odwoływanie się do przysłów i tym podobnych anegdot i powiedzonek jest błędem logicznym, który nie niesie ze sobą żadnej wartości merytorycznej (ad traditionem chociażby)

no i wzięły... masz to w drugim punktcie
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:

A co rodzinami gdzie dzieci wychowuje jeden rodzic (drugi zmarł jak dziecko było małe)? Z rodzinami gdzie dzieci wychowują inni członkowie rodziny (babcia, siostra, brat)? Co z rodzinami gdzie po rozwodzie dziecko nie ma kontaktu z drugim rodzicem?...

No to są wypadki losowe. Jednak to różnica pomiędzy losową sytuacją a przekazaniu dziecka do takiej rodziny świadomie. Żadna samotna kobieta czy mężczyzna w Polsce dziecka nie dostanie.

Nie macie problemu
  • Odpowiedz
  • 3
@prawa_reka_sorosa Chłopie tak piszesz jakby ktoś czaił się na życie Twoje i Twojego partnera a tak nie jest. Pewne przywileje dotyczą tylko małżeństw a co to małżeństwo to odsyłam do konstytucji RP. Homoseksualiści w Polsce nie są w żaden sposób dyskryminowani. A to, że nie posiadają przywilejów zarezerwowanych dla małżeństw nie jest dyskryminacja.
  • Odpowiedz
@Arachnofob: swoją drogą to jeszcze nigdy nie skorzystałam z tego 'kobiety mają łatwiej w życiu'. Od podstawówki zwykle mężczyźni wokół mnie byli faworyzowani, a ja nie narzekałam :{
  • Odpowiedz
Bede do usranej smierci to powtarzał, aż zrozumiesz: W Polsce nie mamy demokracji bezpośredniej.


@prawa_reka_sorosa: co nie zmienia faktu, że marszów równości było już kilkadziesiąt w całej Polsce a realnych działań ze zbieraniem podpisów ile było? bo jakoś sobie nie przypominam żadnego takiego realnego działania...
  • Odpowiedz
Skoro żaden przepis jakiegokolwiek obowiązującego w Polsce aktu prawnego nie różnicuje jakichkolwiek uprawnień z uwagi na orientację seksualną, to znaczy że nikt homosiów nie dyskryminuje. Jeżeli natomiast ktoś stara się udowodnić, że taka dyskryminacja występuje, niech to udowodni. Ei incumbit probatio, qui dicit...
  • Odpowiedz
@libmor: nie musza robić debaty w parlamencie, jest coś takiego jak obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Podpisy przez internet, o ile nie są podpisane profilem zaufanym/podpisem cyfrowym, to każdy może sobie wygenerować w dowolnej ilości ;)
  • Odpowiedz
Skoro żaden przepis jakiegokolwiek obowiązującego w Polsce aktu prawnego nie różnicuje jakichkolwiek uprawnień z uwagi na orientację seksualną, to znaczy że nikt homosiów nie dyskryminuje.


@Papinian: To tak jak w Arabii Saudyjskiej chrześcijanie mają takie same prawa co muzułmanie. Oboje mają prawo wyznawać wiarę w Allaha, nikt ich pod tym względem nie dyskryminuje.
  • Odpowiedz
samotna osoba - gorzej. Homoseksualiści - gorzej. Pary - lepiej.


@Usmiech_Niebios: Wybacz, nie rozumiem gdzie tu przywilej? W którym miejscu chodzi o wprowadzenie specjalnego prawa dla homoseksualistów?

przywilej «prawo do korzystania ze szczególnych względów w jakimś zakresie»
  • Odpowiedz
Wybacz, nie rozumiem gdzie tu przywilej? W którym miejscu chodzi o wprowadzenie specjalnego prawa dla homoseksualistów?


@prawa_reka_sorosa: chodzi o traktowanie ich jak par heteroseksualnych, a nie o usunięcie prawa.

przywilej «prawo do korzystania ze szczególnych względów w jakimś zakresie»

no patrz, znasz definicję, a nie umiesz jej zastosować. Brak przywileju - zrównanie prawa dla wszystkich. Nie tylko dla par homoseksualnych.
  • Odpowiedz