Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning:
"Jeśli jednak zarządzasz np. 5 zespołami wysoko wykwalifikowanych inżynierów,"

znam kogoś kto po pierwszej stronie konspektu (oczywiście upraszczam) jest w stanie powiedzieć
jaka firma to wymyśliła.
A potem się implementuje i się: udo albo się nie udo.
Ale fakture trzeba zapłacić.
  • Odpowiedz
generalnie całe mcdonald's mogłoby już działać bez pracowników.


@Kuplerstwo: Studenci umrą z głodu ( ͡° ʖ̯ ͡°) (ci pracujący oczywiście xD)
  • Odpowiedz
@gorfobrut: Jak dla mnie mogą już dzisiaj wejść te roboty - ile ja razy dostałem źle zrobionego burgera bo grażyna na kuchni ma w------e że chcę bez cebuli...
  • Odpowiedz
@Aeny: uwielbiam te ekrany, można w świętym spokoju, nie będąc przez nikogo poganianym, wybrać sobie to czego chcemy i potem tylko odebrać zamówienie :)
  • Odpowiedz
@JasioGlistonosz: na przykład będzie żył z pomocy socjalnej z kasy ściągniętej z programistów tych maszyn :D
to się chyba trochę poprzesuwa, czyli jak taki programista dobrze zarobi, to zatrudni opiekunkę do dziecka, może jakąś pomoc domową, ogrodnika itd i kasa popłynie dalej do ludzi którzy teraz zamiast pracować za kasą w mcdonaldzie np opiekują się dziećmi
  • Odpowiedz
@gorfobrut: to się robi niebezpieczne. Jest spora część społeczeństwa, która potrzebuje dużej liczby etatów gdzie nie wymaga się kwalifikacji. Ci ludzie nie będą programistami ani operatorami cnc czy serwisantami.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: z tego co obserwuję jest odwrotnie. Nie ma rąk do pracy. Nie ma kto obsługiwać w gastronomii, nie ma kto ręcznie pracować przy zbiorach owoców itd. Ktoś powie "bo pensje są za niskie" ale prawda jest taka, że często nie mogą być wyższe bo oznaczałoby to brak rętowności.
  • Odpowiedz
Chwała MC. To jest tylko krok ku temu by roboty zastąpiły ludzi w najgorszym sorcie pracy, nie oszukujmy się, McDonald bliżej do fabryki niż restauracji. Nie dożyjemy tego my, ani pewnie nasze dzieci, ale kiedyś ludzie nie będa musieli pracować, nie będą musieli być prowadzeni przez dyktatorów, każdy bedzie stanowił o sobie, zmieni sie system monetarny i bedziemy żyć dla "życia" i czerpania z niego przyjemności, słodka wizja przyszłości. Tu są jej
  • Odpowiedz
Tak działa urzędowe podnoszeni pensji minimalnej


@Aeny: nie urzedowe, lecz wolnorynkowe. pracownicy chca wiecej? daj albo automatyzuj. dadza, fajnie, ktos jest bogatszy. nie, no to elo, coraz blizej dochod podstawowy. sytuacja win-win. ()
  • Odpowiedz