Wpis z mikrobloga

Na Vittoria Zaffiro 25C tona przyczepności, na Michelin Dynamic Sport 23C przekonałem się dziś co oznacza jej brak XD Lewoskręt przez pasy (DDR), dupa ucieka, zdarte kolano, rozdarte nogawki ocieplające ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale poza mniejszą przyczepnością nie dostrzegam różnic między 25C a 23C, może nie mam na tyle wyczulonej dupy, bądź mam zbyt low-endowe koła ;-)

#szosa #rower #oswiadczenie #czlowiekuczysiecalezycie
t.....u - Na Vittoria Zaffiro 25C tona przyczepności, na Michelin Dynamic Sport 23C p...

źródło: comment_QUzjqa1CQvUzFEcTSLSmKnorP6zj0o1w.jpg

Pobierz
  • 17
a ja teraz na nich jeżdżę i chwalę sobie bardzo. Świetne opony.


@dzangyl: U mnie łapałem na tym kapcie dosłownie co 100-200km. Przyczepności nie pamiętam, bo to było 5 lat temu.
ale nie czujesz różnicy w komforcie?


@brachistochrona: jeśli do komfortu dodasz przyczepność (komfort psychiczny) to tak czuje, bo fizycznych odczuć w sensie że trzęsie czy coś, to ja nie czuje różnicy, ale trzeba pamiętać że opony pompuje do max, vittorie miałem na
130 PSI, a te mam na 116 PSI

jeżeli jest problem z przyczepnością, to ja już bym się bał jeździć


Moja gleba to mój błąd, jak zwykle dość ostrożnie
badań specialized'a wynika że 28c ma mniejsze opory toczenia od 23c


@KuliG: pisałem o przejściu z 25C na 23C, nie pisałem nic o 28C, choć te miałem ale w innym rowerze, poza tym badania komfortu to takie hmmm no ciężko określić by były rzeczowe, każdy ma inną dupe i inaczej odczuwa ;P
@civi88: raczej ciekawy niż odważny ;) pogoda nam się już mocno sypie, wiec pewnie za jakiś czas znajdę sobie jakieś inne opony, pewnie też 28C, chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście różnic w prędkości nie będzie, bo nie mam porównania, poprzednie 28 miałem w crossie, zupełnie inny typ roweru, zupełnie inne prędkości
@tosyu: Nie bo kupiłem je jakoś ~1,5 miesiąca temu. Ale są naprawdę fajne. Wczoraj jak jechałem w deszczu to świetnie się zachowywały, tylko ja wolniej jechałem bo bałem się, ze się wypierdzielę. Ale w zimie pewnie je wypróbuje jak będzie sucho.