Wpis z mikrobloga

#szkola #oswiadczenie

Tęsknicie za szkołą? Bo ja nie. To łącznie 12 lat przesiadywania w ławkach, codziennego wstawania i przymusowego chodzenia do pewnego miejsca całkowicie za darmo. Do tego stres związany z odrabianiem prac domowych, odpytywaniem i
kartkówkami. Towarzystwo też nieciekawe, bo jeden sebix w klasie wystarczy, żeby zatruć wszystkim życie. Chodzisz całe życie do budy, zdajesz maturę, a opuszczając mury szkoły z dyplomem i tak nie wiesz co dalej zrobić ze swoim życiem. Stracone lata.

Teraz widzę te wszystkie dzieciaki ze spuszczonym wzrokiem idące do budy i cieszę się, że mnie to nie dotyczy. Teraz chodzę do pracy, za którą mi płacą. Nie muszę odrabiać prac domowych, nie uczę się na sprawdziany, nie noszę ciężkiego plecaka, nie boję się że dostanę jedynkę, a bójki szkolne i sebixy mnie nie dotyczą.

Kto się zgadza, plusuje.
  • 130
@hetman-kozacki:

całkowicie za darmo


Nie rozśmieszaj mnie, chciałbyś żeby gówniarze dostawali wypłatę za chodzenie do szkoły? Ty masz się tam uczyć i pogłębiać swoją wiedzę a nie zarabiać kase.

jeden sebix w klasie wystarczy, żeby zatruć wszystkim życie


Może tu tkwi problem, bo byłeś prześladowany przez kogos i dlatego zle wspominasz te lata?

opuszczając mury szkoły z dyplomem i tak nie wiesz co dalej zrobić ze swoim życiem.


To nie wina
@plen: Jak znajdziesz odpowiednią pracę, która Cię uszczęśliwia to tak będzie. Nawet mimo stresu (bo to przypadłość cywilizacyjna, której nie unikniesz) będzie Ci się chciało wstawać codziennie. I nawet jak dobrze trafisz możesz mieć wporządku szefa, któremu będziesz mógł mówić, że jest #!$%@? podczas gdy będziesz z nim pić weekendami :) Pracuję od 10 lat i NIGDY nie pomyślałem, że chętnie wróciłbym do szkoły.

Tęsknią za szkołą przegrywy, którzy nie poradzili
@rothenburg-vw: ja nie muszę bo na szczęście robię to czego nauczyłem się sam i tak się składa, że można na tym nieźle zarobić (grafika). ale np. moja koleżanka po kilku latach pracy jako pielęgniarka miała tego dość, dokształcała się po godzinach i teraz jest front-end developerem. da się, żyjemy w fajnych czasach, w fajnym kraju, tylko korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plen: Sam napisałeś, że jesteś jeszcze gówniarzem więc tak z ciekawości jakie masz obowiązki poza szkołą i nauką/ odrabianiem prac domowych? Domyślam się, że jak masz kartkówkę z fizyki to jest to kartkówka z przerobionego wcześniej materiału, a nie z fizyki kwantowej.