Wpis z mikrobloga

W związku z wykopanym przez 350 osób znaleziskiem z szokującym wydarzeniem: ktoś wysłał na facebooku głupią, ale kulturalną i grzeczną prywatną wiadomość do jakiejś knajpki 2000km stąd (picrel), przypomniał mi się dawny komentarz o jednej z możliwych przyczyn paranoicznej czasem wrogości do ludzi niejedzących mięsa:

Tak naprawdę niemal każdy jest światopoglądowo wegetarianinem, tylko o tym nie wie. Niemal każdy bowiem zgodzi się z twierdzeniem, że zabijanie i maltretowanie zwierząt dla trywialnych potrzeb, takich jak przyjemność, jest złe. Poważne traktowanie tej tezy nakazuje odstawienie mięsa, bo jemy je głównie dla przyjemności, a nie z żadnych wyższych motywów typu zdrowie, przetrwanie. Istnienie wegetarian wywołuje dysonans poznawczy. Kieruje myśli ku tej niekonsekwencji, z którą dotąd radziliśmy sobie dzięki mitom (bez mięsa umrę!) lub ignorowaniu jej

https://www.wykop.pl/wpis/19495393/#comment-69375357

#wegetarianizm #weganizm #goldwykopsays na temat #bekazwegetarian
smyl - W związku z wykopanym przez 350 osób znaleziskiem z szokującym wydarzeniem: kt...

źródło: comment_WmVBOcr8I949hMnvCNPQOn7bMF2ZNlZQ.jpg

Pobierz
  • 5
@smyl: Można jeść mięso i traktować każdego z należytym szacunkiem. To nie jest kwestia diety, tylko braków w wiedzy i być może w wychowaniu. To samo tyczy się drugiej strony.
Co do treści z obrazka, uważam że jest nie na miejscu i mogła obrazić właściciela lub pracowników.
@smyl: też miałem robić o tym wpis, bo nie mogłem uwierzyć w #!$%@? wykopków. Główna, bo jakaś restauracja odpowiedziała na trolla dwuzdaniowym "jesteśmy najbardziej mięsną knajpą w UK i będą tu zdjęcia mięsa".
Ich to musi serio dupa boleć.