Wpis z mikrobloga

@kicioch: ale pytanie można postawić bardzo podobne: "Dlaczego używa się takiej a nie innej literki w tym słowie? Kto tak ustalił" vs. "Dlaczego używa się takiego słowa a nie innego w tym zwrocie? Kto tak ustalił?". Dyskusja o genezie w obu przypadkach jest jedynie nędzną próbą usprawiedliwienia swoich błędów językowych i językowej ignorancji. "A dlaczego ja mam tak mówić, kto tak ustalił? Tak tez jest dobrze, bo 12 osób z
  • Odpowiedz
@onmatopeja: Już przyznała się do błędu. Nawet sklep by nie dał gwarancji. Po wystąpieniu usterki są 4 tygodnie na zgłoszenie. Poza tym u osoby prywatnej i na używkach gwarancji nie ma co za idiotka.
  • Odpowiedz
zgodnie z prawem (jeżeli się nie mylę) kupujący ma 14 dni na odstąpienie od transakcji. Jest jeszcze rękojmia. W tym okresie nabywca ma czas by zorientować się czy sprzęt jest ok. Po tym czasie, jeżeli nie ma gwarancji, może sobie zgłaszać zastrzeżenia do samego Sztrasburga, prawo konsumenckie przy zakupie sprzętu używanego już jej nie chroni.


@wolviex: od kiedy to dotyczy osoby prywatnej?
  • Odpowiedz
@majlo1985 kiedyś w szkole podstawowej uczono zasad korespondencji.
Nie wiem czy program nauczania został dostosowany do dzisiejszych realiów i na języku polskim uczy się teraz zasad pisania korespondencji elektronicznej.

Cóż...ludzie dowiadują się o takich podstawowych zasadach na portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Co gorsze, zamiast podziękować, że otrzymali pożyteczną wiedzę, to jeszcze się bulwersują.
Janusze i Seby pozostaną nimi na zawsze choćby ktoś chciał im pomóc.
  • Odpowiedz
@onmatopeja: To ma sens. Skoro serwis nie daje rady może prawnik naprawi :D
Bo podstaw do działań prawnych to tu za bardzo nie ma... Jeszcze napisała że telefon nie działał jak należy od początku.
Strzał w kolano.
  • Odpowiedz
@Guilty Trochę wtopę zaliczyłeś, bo po jej wyprowadzce i doprowadzeniu mieszkania do ładu powinieneś wysłać jej rachunek i podliczenie ile z kaucji (w tym przypadku 100%) potrącasz z tego tytułu
  • Odpowiedz