Wpis z mikrobloga

@rraaddeekk: u mnie w firmie obowiązującą formułką jest "Witam serdecznie" - większość maili jest bezosobowa i pisana nie do konkretnej osoby, a do "klienta", czyli firmy. Jakieś sugestie? ;)
Mail zaczyna się od "Witam". To już daje sygnał, że ma się do czynienia z osobą najkrócej mówiąc niewykształconą lub bez kultury.


@Setral: xdddd

Spoko, za 20 lat będziesz miał napisane w słownikach że teraz już tak wolno

To powszechne TAKZE wśród ludzi którzy "znaja" problem, sam tak pisze jak uważam to za najsłuszniejszą wersje i za każdym razem się zastanawiam czy kiedyś nie trafię na kogoś takiego jak ty kto
@kicioch nie ma czegoś takiego "przyjęło się".
Jakiś Janusz w korpo tak napisał, a później stażysta powielił błąd i kolejni to podłapali.
Teraz piszą tak tysiące, ale błąd ciągle jest błędem.
Nie zmienia tego ilość osób, która taki błąd powiela.
@rraaddeekk: Sam piszę Szanowni Państwo gdzie tylko mogę, ale jednak jest coś takiego jak uzus językowy. Jak najbardziej za kilkanaście lat może się okazać, że kappa jest poprawnym zakończeniem zdania ;(
@rraaddeekk: Pomijając warianty "Szanowny Panie (Doktorze/Profesorze)" itd., najczęściej "Panie Mirku", albo po prostu "Mirku". W dłuższych wymianach mailowych pozbywam się wstępu i zakończenia w zupełności, bo ile można się odnosić w ten sposób lub pozdrawiać/wyrażać szacunek? :)
@rraaddeekk: Tak w sumie jako ciekawostkę dodam, że poprawiałem kiedyś egzamin z fizyki podczas studiów na polibudzie. Napisałem maila aby umówić się na część ustną egzaminu, ale odpowiedzi nie było przez ponad tydzień. Wybrałem się więc do niego fizycznie i na zapytanie o emaila odpowiedział, że na te zaczynające się niepoprawnie (ahem, niezgodnie z kanonami polszczyzny) w ogóle nie odpowiada :D