Wpis z mikrobloga

@MalcolmInTheMiddle: nawet jeśli babka mówi prawdę, a ja podczas korzystania z tego telefonu przez ponad rok nie miałem z nim żadnych problemów, to co w takim razie według Ciebie miałem napisać w opisie? "Z telefonem nie miałem żadnych problemów, więc przestrzegam iż może się po jakimś czasie zacząć psuć"? A tak ogólnie to nie wiadomo czy ten telefon się gdzieś nie zalał, czy nie upadł, bo to co napisała to
  • Odpowiedz
  • 6
@MalcolmInTheMiddle k---a i napisała do niego po takim czasie choć nie działał od początku? Gdzie tu k---a logika? Używany sprzęt to używany ma czas 7 czy 14 dni na sprawdzenie, a potem niech s-------a. Mirek sprzedal telefon, używam , sprawny nikogo nie oczukal co ma iść do wróżki z nim i zapytać
"Pani wróżko proszę mi powiedzieć czy ten telefon zepsuje się w ciagu najbliższych 3 lat bo chciałbym go sprzedać
  • Odpowiedz
@wlodarmw: Pytanie możesz postawić podobne, ale geneza w obu przypadkach będzie całkowicie inna. W przypadku ortografii są jakieś tam zasady, o których się wymądrzać nie będę bo nie siedzę w temacie. W przypadku używania danego słowa w danym kontekście, wydaje mi się, że chodzi głównie o częstotliwość używania słów w danej sytuacji. Nie powiesz do nauczycielki "cześć" bo jest to zbyt mało formalne i używa się tego słowa wśród przyjaciół
  • Odpowiedz
@kicioch: > W przypadku używania danego słowa w danym kontekście, wydaje mi się, że chodzi głównie o częstotliwość używania słów w danej sytuacji.

Źle Ci się wydaję. Jeśli pięćdziesiąt milionów osób mówi głupstwa nie przestają one być głupstwami.
  • Odpowiedz
@kicioch Kolego "WITAJ" to nie jest błąd ani ort. ani styl. To JEST BŁĄD logiczny.
Użycie "Witaj" jest zasadne tylko, gdy gospodarz wita gościa.
W innych przypadkach to podobny błąd jakbyś na powitanie rano zamiast "dzień dobry" mówił "dobry wieczór".
Jest to logiczne niedopasowanie do sytuacji.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: Gdy gospodarz witał gościa 100 lat temu :) Język też się zmienia na przestrzeni lat, nie widzę nic złego w tym, by słowo "witam" zostało przyjęte również jako powitanie w mailu. A ignorowanie maila i wrzucanie go do kosza tylko dlatego, że ktoś napisał "witam" na początku maila świadczy o jakichś problemach z przerośniętym ego. To tylko słowo.

@Antekex: A czy "witam" na początku maila jest naprawdę
  • Odpowiedz
@kicioch nie odrzucam maila biznesowego z takiego powodu, ale już na wstępie wiem, że mam kontakt z Januszem biznesu.
Nie popieram odrzucania maili bo można sobie zaszkodzić.
Natomiast bardzo popieram, gdy tak postępuje nauczyciel akademicki. W końcu studia są po to aby tez nabrać obycia.
  • Odpowiedz
@kicioch może za 200 lat zniknie podział na "dzień dobry, dobry wieczór, witaj" i uprości się język polski.
Będzie tylko "hi", w końcu krótsze i szybsze w mówieniu/ pisowni oraz nie trzeba się zastanawiać czy pasuje do sytuacji.
Teraz podział jeszcze istnieje.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: Szkoda tylko, że wykładowcy tego obycia nie mają. Wymagają maila zaczynającego się od wszystkich ich tytułów naukowych, a odpisują dwoma słowami, bez wielkich liter i bez żadnego witam czy s--------j. Nic nie irytuje mnie bardziej niż ludzie nie stosujący się do swoich własnych wymagań.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: nie masz racji.
To że za 200 lat być może podział zniknie, nie stanie się automatycznie dekretem że od dnia 01.01.2217r nie obowiązuje jakaśtam forma. Język ewoluuje w sposób ciągły. Tak samo jak nowe wyrazy, których dzisiaj nie ma, kiedyś będą, ale nie będą jeszcze wpisane do słownika, a następnie zostaną wpisane. Przykład: 'smartfon' 'ram' czy nawet 'laptop'. Otóż dzieje się dokładnie na odwrót jak piszesz, im dany wyraz
  • Odpowiedz