Wpis z mikrobloga

@wilkozwierz: Z jednej strony mówi się naziści unikając określenia ich narodowości, z drugiej strony wyjdzie taki szef CIA i mówi o współudziale całej Europy w Holokauście i jednym ciągiem wymienia obok siebie Niemców, Węgrów i Polaków. Tworzy się w ten sposób dysonans poznawczy, osoba z drugiego końca świata będzie w pełni usprawiedliwiona jeśli wyciągnie sobie wniosek, że ci naziści to byli Niemcy i Polacy.
  • Odpowiedz
@wilkozwierz: To przeczytaj raz jeszcze co napisałem, bo zdaje się wytłumaczyłem wyczerpująco, czemu jest to szkodliwe dla Polski zjawisko.

Mówi się naziści bo to byli naziści


To będzie w porządku, jakbyśmy zaczęli pisać, że Żydzi zabijali Polaków po wojnie? W końcu byli to Żydzi nie.
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: To Ty zastanów się co napisałeś. Chcesz żeby w ogóle nie używać poprawnego sformułowania? xD A jeśli uważasz, ze celowo nigdy się nie mówi o Niemcach to jakoś to uzasadnij.

To będzie w porządku, jakbyśmy zaczęli pisać, że Żydzi zabijali Polaków po wojnie? W końcu byli to Żydzi nie.


@Justycjariusz: Ale o czym dokładnie teraz mówisz?
  • Odpowiedz
@wilkozwierz: Poprawne sformułowanie, które nie zostawia pola dla przekłamań to jasne powiedzenie, że byli to Niemcy. Państwo, które rozpętało wojnę i prowadziło ten terror to była Rzesza Niemiecka, a nie Rzesza Nazistowska.

Ale o czym dokładnie teraz mówisz?


O NKWD, Ubecji i powojennych sądach, gdzie było pełno Żydów. Ale byli też Polacy czy Rosjanie, temu pisanie o żydowskich mordach byłoby takim samym przekłamaniem, jak pisanie o nazistach, a potem wrzucanie do
  • Odpowiedz
Poprawne sformułowanie, które nie zostawia pola dla przekłamań to jasne powiedzenie, że byli to Niemcy. Państwo, które rozpętało wojnę i prowadziło ten terror to była Rzesza Niemiecka, a nie Rzesza Nazistowska.


@Justycjariusz: Ale co próbujesz udowodnić? Że używanie sformułowania "naziści" jest niepoprawne? xDD

O NKWD, Ubecji i powojennych sądach, gdzie było pełno Żydów. Ale byli też Polacy czy Rosjanie, temu pisanie o żydowskich mordach byłoby takim samym przekłamaniem, jak pisanie o
  • Odpowiedz
Przecież Żydzi są odpowiednikiem Niemców, a nie nazistów, jeśli już chcesz używać tego niezbyt trafnego porównania.


@wilkozwierz: Terminologicznie są odpowiednikiem owszem, w tym sensie, że są nazwami narodów, ale nie ma to nic do kontekstu. Szczerze mówiąc, tylko czekałem, aż to wyciągniesz, bo byłem pewien, że nie zrozumiesz różnicy w kontekście, która zasadza się na tym, że naziści to byli Niemcy, ale już powiedzenia, że UB=Żydzi nie da się udowodnić.

Ale
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Ty mi próbujesz udowodnić, że nie można poprawnego słowa używać dając przykład, że nieprawdą jest, że ub=żydzi? xD WTF??

Nie, używanie słowa "naziści" nie prowadzi do manipulacji i nadużyć, to jest poprawne określenie, nie może więc samo w sobie tego czynić.

I serio, znajdź jakieś przykłady analogiczne, bo te które dajesz są bez sensu.
  • Odpowiedz