Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #bekazlewactwa #bekazpisu #burza

GDZIE TAM GRAŻYNA BĘDĘ PŁACIĆ, CO JA FRAJER JESTEM?! ROZPŁACZESZ SIĘ PRZED KAMERĄ I NAM DADZO


Zastanawiam się czy w ogóle w Polsce opłaca się ubezpieczać. Może powinienem zrezygnować z ubezpieczenia. Po co ja płace 500 zł rocznie?! Skoro mogę przed kamerą:

chlipu, chlipu. PAAAANI to był momęt!!!


Banda rządzących durniów i przyklaskujących im idiotów. W taki sposób Polacy nigdy się nie nauczą odpowiedzialności. Jeden z drugim powinni za swoje odbudowywać te domy i obory to by następnym razem 100 razy się zastanowili czy brać ubezpieczenie i jaki pakiet. A jak słyszę, że prawie w 200 gminach ludzie za frajer dostaną z moich podatków kasę na odbudowę swoich budynków to aż mnie trzęsie jak pomyśle o tym, że już tyle lat płace ubezpieczenie domu.
Pobierz mistrz_tekkena - #ubezpieczenia #bekazlewactwa #bekazpisu #burza 

 GDZIE TAM GRAŻYN...
źródło: comment_vQNygfKYgsyp1DGpmDeqPXCow9soNEXc.jpg
  • 66
@mistrz_tekkena: weź pod uwage jeden fakt jeszcze :) rolnicy (również tacy, którzy są nimi tylko z nazwy czyt. nie uprawiają pola, ale nakaz płatniczy mają jako rolnik) mają OBOWIĄZEK się ubezpieczyć. Okazuje się jednak, że tego nie robią. Teraz następuje sytuacja, gdzie dostają za free od państwa odszkodowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie ilu z tych "rolników" ma obowiązkowe ubezpieczenie? Dlaczego nikt tego nie zweryfikuje nim państwo
@Ragnarokk: @mistrz_tekkena: To nawet nie minister, tylko sam pan premier Cimoszewicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z czasu tzw. powodzi tysiąclecia z lipca 1997 zapamiętano wypowiedź premiera na temat braku ubezpieczeń u poszkodowanych. Premier uznał ją później za niefortunną i publicznie przeprosił ofiary powodzi urażone jego sformułowaniem: to jest kolejny przypadek, kiedy potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle
@Rabbitzrondelkiem po 1. Obowiązkowe jest ubezpieczenie oc budynkow, ale nikt tego nie egzekwuje...
Po 2 ubezpieczenie upraw jeszcze chyba nie jest obowiazkowe ( albo jest ale masz ubezpieczyc 50% minimum od 1 kleski) dlaczego w tym roku rolnicy chca odszkodowania? (ktorych i tak nie dostana bo rzad sra na rolnikow i pewnie da 100zl do hektara) bo rzad idiotow zwklekal z przeglosowaniem ustawy regulujacej nowe przepisy o ubezpieczeniach czekal do konca marca
@siodemkaxx: tak wiem :) ale wiem również, że jak już przychodzą rolnicy po ubezpieczenie to zawsze wolą już wszystko ubezpieczyć :) a o ile pamiętam fundusz gwarancyjny powinien sprawdzać co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) i masz rację nikt tego nie ogarnia z ich strony.
szkoda, że za brak OC samochodów wyłapują szybciutko :D

''obowiązkowe ubezpieczenie budynków w gospodarstwie rolnym

Ubezpieczenie obowiązkowe gwarantuje wypłatę odszkodowania za szkody powstałe na skutek zdarzeń losowych: ognia, huraganu, gradu, uderzenia pioruna oraz innych żywiołów.
Należy pamiętać, że w ramach ubezpieczeń obowiązkowych chronione są tylko mury, fundamenty i dach posiadanych przez Ciebie budynków. Ponadto, zakres ubezpieczenia nie obejmuje przepięć, szkód wodociągowych, wandalizmu oraz wszystkiego, co znajduje się wewnątrz budynków (ziemiopłodów, zwierząt, wyposażenia).''
@mistrz_tekkena: We wsi skąd pochodzą moi rodzice, jest taka rodzina alkoholików, mają 4 dzieci chyba. Jak jest wizytacja z gminy to butelki chowają po piwach. Oczywiście co tydzień po zapomogę do gminy łażą. Rok temu im dach zerwało jak były te wichury. Oczywiście dom nieubezpieczony. Gmina odbudowała dach nowiutki, ehhh. Szkoda strzępić ryja. Nawet nie wspominam o 500+ ...