Wpis z mikrobloga

Różowa jest w trakcie zmiany pracy, firma amerykańska. W kwestionariuszy początkowym mogla sobie zaznaczyć preferencje co do komputera.
Miała do wyboru dwa modele HP 13' i 15' i Maczka air i pro - po rozmowie wyszło że pójdzie w maca pro - nigdy nie pracowała na macu, będzie miała opcję zaznajomić się ze środowiskiem.
Po jakimś czasie, dzwoni do niej jej przyszła menagerka - z pochodzenia indyjka - z pytaniem czy jest pewna, bo w zespole to nikt nie ma maca i że to duża różnica jak wcześniej nie pracowała, że to trudne się przesiąść i żeby lepiej wzięła hp na windowsie.
No to różowa jej mówi, że dla niej to nie problem, bo chętnie pozna nowe środowisko i że zero strachu.
To ta nadal, że będzie jej trudno i w ogóle to zły wybór.
Po tym zacząłem się zastanawiać, czy naprawdę ludzie się tak obawiają zmian na lepsze i plam na swetrze, czy to tylko jakiś nie zwerbalizowany świąd odbytu menadżerki.
#apple #pracbaza #pracait
  • 74
  • Odpowiedz
  • 482
@Feeder: no i gdzie jest problem, dobrze że menadżerka dba o pracownika i go ostrzega przed tą patologią. Nikt normalny na normalnym stanowisku nie używa maka
  • Odpowiedz
  • 10
@Feeder: zalezy co robi, z czego korzysta. w zwyklych biurowych nie ma roznicy. W programistycznych na M1 potrafia byc problemy czesc da sie szybko usunac, a czesc spada na osoby na linuxas / win ()
  • Odpowiedz
muli, jakieś aktualizacje, zawiesza się, dramat


@crazykokos: bo nie macie pojęcia jak działają komputery

Ja używam 10 letniego della na wyjazdach i rocznego kompa z intelem 12gen.

Różnice są w codziennej pracy zerowe:p
Mimo że stary lapek ma dysk mSATA, a nowy pc, m2 na pcie3 :p

Jedynie na laplu nie odpalę Wiedźmina III:p

No ale najlepiej zwalić winę na system, admina, hakerów i reptilian niż przyznać się że nie umie
  • Odpowiedz
  • 410
@Feeder: no i ja sie w ogóle nie dziwie. Dużo ludzi w robocie chce maka tylko dlatego, że nie mają go samemu w domu i chcą się pobawić sprzętem Apple, a potem płacz, że jednak nie działa tak jak się spodziewał i są problemy albo chcą wymieniać sprzęt na windowsa
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak wiem z windowsie jest ciagle coś. po 5 latach jakieś fikołki trzeba robić, format itd. w macu nic. możesz mieć 5 letniego i śmiga płynnie, nie zawiesza.
tak samo iphony, mam nadal w szufladzie iphona 7, iphona 8 sprzed ilus lat i za każdym razem jak odpale śmigają bez mulenia. a odpal telefon z andro po latach i korzystaj
  • Odpowiedz
@login_cwiczebny tak, w tamtych czasach najnowszy model. mam tez w piwnicy 4 kompy- dell, toshiba i jakieś inne. w których coś siadło, przestały działać. nie wiem co z tym gownem zrobic, na złom, na części czy do śmieci. z maca korzystam identycznie i działa działa, zakładek mam 50 i nic nie muli, chodzi cichutko a nie zaczyna grzać się, dmuchać i #!$%@? wie co.
jak na konpie służbowym mam 50 zakładek i
  • Odpowiedz