Wpis z mikrobloga

@bst: Wiem o tym, ale własnie nie chodzi mi tu o sens takiego zabiegu lecz o ew. konsekwencje zdrowotne, tak jak napisalem wyżej nie robie tego celowo po prostu tak mi wychodzi z produktów ktore lubie i mi smakuja jem juz tak ok. miesiaca nie zauwazylem negatywnych skutkow, ale zastanawiam się czy po dłuższym okresie stosowania takiej podaży cos mi grozi.
  • Odpowiedz
@vittorio: @wietnamiec: Nadmiar białka przez przerabiany przez organizm na glukozę, co dodatkowo obciąża także inne narządy, gdyż muszą one poświęcać sporo energii na przemianę. Skutek uboczny dla osób nieobeznanych w temacie żywienia jest natomiast taki, że szybko chudnie się na diecie wysokobiałkowej. Też podstawy.
Generalnie - nadmiar białka w diecie jest mocno nieekonomiczny dla organizmu. Pomyśl sobie, na logikę, co może się stać, gdy przez dłuższy czas coś
  • Odpowiedz
@wietnamiec: Masę można robić nawet na 1,8 g/kg masy. Nie wiem po Ci aż 3g. Chyba, że stosujesz mocną farmakologię, to może mieć sens. Przy czym nie ma to dalej nic wspólnego ze zdrowiem.
  • Odpowiedz
@Gorasul: Jasne, że można i jest to wystarczająca wartość. Mowimy tu raczej o tym, ze po prostu ktos lubi tak jesc, ze ma duzo bialka w diecie i czy nie pociagnie to za soba negatywnych konsekwencji, a nie dlatego, ze 3g/kg jest jakas super wartoscia
  • Odpowiedz
@vittorio: zatrzymanie pracy nerek to by mu groziło gdyby już w tej chwili miał niewydolność. to tak samo jakbyś chudzielcowi odradzał jedzenia pączka argumentując, że umrze na niewydolność krążenia.
  • Odpowiedz
Kompletnie nie ma nawet +5 g na kg masy mięśniowej, jeśli nerki są zdrowe. Zbadaj profil nerkowy i mocznik w krwi po chwili stosowania takiej diety. Jeśli git, to wal śmiało. Oczywiście będzie to nieefektywne.
  • Odpowiedz
@Gorasul: przy 3g nic nie przeciazaz gdyz jest to malo. I 3g nie oznaczaja diety 'wysokobialkowej na ktorej sie szybko chudnie' gdyz 3g bialka nie oznaczaja ze je sie wylacznie bialko.
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: ogólnie wyższe spożycie białka jest skorelowane z krótszym życiem, czytalem jakiś czas temu już takie badanie. Jak je znajde to Ci podrzuce. Ogólnie nie polecam tyle białka, ale jak tam chcesz
  • Odpowiedz