Wpis z mikrobloga

Moja znajoma postanowiła kupić sobie psa. Obwieściła to w internecie, bo laska jest całkiem znana i komunikuje się ze swoimi obserwatorami. Napisała, że marzy jej się pies rasy samoyed i koniecznie chce znaleźć dobrą hodowlę. Na tę wieść babki oczywiście dostały odpieskowego zapalenia mózgu i musiały z uporem pisać, że powinna wziąć kundla ze schroniska, bo inaczej będzie nieczułą zołzą. Ludzie mieli oczywiście problem z ceną psa i tym, jakie to pieski w schronisku są biedne, ale mimo wszystko najczęstszy był argument, że pies ze schroniska będzie PRAWDZIWIE kochał. xD
#heheszki #psy
Pobierz S.....y - Moja znajoma postanowiła kupić sobie psa. Obwieściła to w internecie, bo la...
źródło: comment_b56pTksAnINbiCvQfHrQ1p7GzHnh5KB0.jpg
  • 119
@Shanny: moi rodzice maja kundla ze schroniska. #!$%@? jakich mało. Drze mordę jak usłyszy coś na klatce, ugryzł kilka osób. Mnie 2 razy. Mojego syna raz lekko na szczęście. Teraz odwiedzamy rodziców tylko pod warunkiem wywiezienia psa do ciotki na ten czas. Gownojad ze schroniska 0/10 nigdy nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kubasruba: a no to widzisz, ja kotom tylko mokre/BARF, żadnego suchego :) to schodzi na pewno szybciej i więcej.

dzięki za odpowiedzi :) Za jakieś 20 lat może wrócę do myśli o maine coonie, bo zawsze mi się podobał i charakter, i wygląd tej rasy, ale na razie mam swoje dwa dachowce :D
@Shanny: Ale rzeczywiście z tym odschroniskowym zapaleniem mózgu to tragedia jest. Weź gdzieś publicznie napisz, że masz kota bo kotka ciotki/matki/sąsiadki się okociła to Cię tak zjadą, że powinnaś najlepiej wyrzucić swojego sierścia za drzwi i adoptować ze schroniska. A w fundacji czy schronisku to mają teraz takie wymagania, że chyba łatwiej dziecko adoptować niż kota (ʘʘ)
@Shanny: Ma być nam jej żal, bo obcym ludziom spamuje co planuje robić w życiu? Pewnie typiara też wrzuca fotki tego co je? Pomijając to, to najśmieszniejsze jest to, że ludzie myślą, że można sobie od tak wejść do schroniska i wziąć psa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zależy od schroniska, ale niektóre są tak pokręcone, taki wywiad robią i tak ludzi zniechęcają, że lepiej jest machnąć ręką
@kobiaszu wiesz ile psów ze schroniska wraca tam po krótkim czasie? Wiesz jaki to jest dla nich dodatkowy stres? Ja wzięłam swoją 2,5 roku temu jako półroczne szczenię które juz zdążyło nabrać bardzo złych nawyków łącznie z agresją. Przez pierwszy rok codziennie wstawalam rano z myślą ze chyba już czas ja zawieźć z powrotem bo ja już więcej nie dam rady. Mimo, że miałam czas i chęci na poświęcenie jej dużo czasu
@Shanny: samoyedy sa wymagajace, malo ktory przez osiem godzin grzecznie w domu bedzie siedzial, potrzebuja treningow, czulosci, czesania, kapania no i najlepiej drugiego kolege bo zle znosza samotnosc:) za to potrafia sie odwdzieczyc czuloscia. Moje samoyedy to byly psy, jak marzenie dorastalem.z nimi, ale minimum 3 h dziennie bylismy na chodzie, plus 2h zabaw w domu. Mielismy tez ogromny ogrod, gdzie same sie pasly. Do tego raz, dwa w miesiace wypad
Moja sąsiadka kupiła córce kundla ze schroniska, który ją z wdzięczności ugryzł pierwszego dnia pobytu, a przez resztę życia sikał codziennie na lodówkę i dodatkowo na każdą nową rzecz.


@Shanny: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
zolwixx - > Moja sąsiadka kupiła córce kundla ze schroniska, który ją z wdzięczności ...
zawsze mnie to zastanawia, przecież te psy, które nie zostaną sprzedane również mogą wylądować w schronisku, albo gorzej - zostać zabite


@SillySweet: Nie tylko mogą, na 100% by skończyły w workach albo schronisku jakby ludzie przestali nagle kupować psy.