Wpis z mikrobloga

Moja znajoma postanowiła kupić sobie psa. Obwieściła to w internecie, bo laska jest całkiem znana i komunikuje się ze swoimi obserwatorami. Napisała, że marzy jej się pies rasy samoyed i koniecznie chce znaleźć dobrą hodowlę. Na tę wieść babki oczywiście dostały odpieskowego zapalenia mózgu i musiały z uporem pisać, że powinna wziąć kundla ze schroniska, bo inaczej będzie nieczułą zołzą. Ludzie mieli oczywiście problem z ceną psa i tym, jakie to pieski w schronisku są biedne, ale mimo wszystko najczęstszy był argument, że pies ze schroniska będzie PRAWDZIWIE kochał. xD
#heheszki #psy
S.....y - Moja znajoma postanowiła kupić sobie psa. Obwieściła to w internecie, bo la...

źródło: comment_b56pTksAnINbiCvQfHrQ1p7GzHnh5KB0.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • 5
@Shanny o, podobnie. W czasach kiedy nie mówiło się jesscze o pseudohodowlach, moi rodzice kupili za 200zl owczarka niemieckiego. Od początku były z nim problemy. A to idiopatyczne zapalenie jelit, a to swierzb, potem wyszły alergie, grzybica... i to wszystko w ciągu pół roku od zakupu. Do końca życia zmagał się z różnymi chorobami, jednak był ukochanym psem i nie narzekalismy na niego.

Dzisiaj też jestem zdania, że jeśli brać zwierzę, to
  • Odpowiedz
@tahti: Ja mam dwa samoyedy, z tej samej hodowli ale z innych rodziców i są to zupełnie 2 różne charaktery. Starsza suczka jest uparta i złośliwa, szczeka na wszystko, lubi różne rzeczy pogryźć (łącznie ze ścianami). Rok młodszy samiec jest z kolei takim typowym poczciwym psem, można by go wstawić do memów z "good boy". Zależy, jak się trafi :).
  • Odpowiedz
@kubek_lodz owszem, tylko zawsze istnieje szansa ze mimo checi trafi sie w bramke #1. Nasz to tez taki len ciamajda który najchetniej by caly dzien lezal w ogrodzie, ale jak wpadnie mu czasem jakis pomysl do glowy to widać charakter. :)
  • Odpowiedz
@Shanny: No właśnie jak dla mnie to "Typowa Polka" to właśnie taka tłusta Grażyna z w bazarowym Gucci i "rasowym" yorkiem za 1500zł z "hodowli" xD

Zgadzam się z ludźmi mówiącymi, że lepiej ze schroniska, bo w Polsce przerażająca większość hodowli to jakieś Januszowe rozpłodownie, gdzie psy żyją w strasznych warunkach, posiadają wady genetyczne bo kazirodztwo motzno. Taki zdrowy Samoyed z normalnej hodowli, a nie #!$%@? z OLX kosztuje conajmniej te
  • Odpowiedz
mam dwa 2 ze schroniska


@xblackwidowx: ja miałem trzy 3 III three psy ze schroniska, każdy z nich zastraszony na początku i zahukany, ale rzeczywiście mega wdzięczny za opiekę i kochający. Ale nie ma reguły, branie ze schroniska jest faktycznie obarczone większym ryzykiem.
  • Odpowiedz
@kobiaszu nie przesadzaj, pokraki koncza sie na 3k. Z kolei drozszego niz 4k nawet sie nie da znalezc za bardzo, i takie sa juz po multiczempionach. Kojarzę trochę, bo szukalismy swego czasu dosc dlugo. Chyba, ze przez dwa lata cena normalnego psa podskoczyla z 3.5 na 5k. :)
  • Odpowiedz
@Shanny: mam znajoma, która prostuje ciagle na fb jakieś psiaki ze schronisk i wszystkim wręcz wciska adopcje, a sama ma dwa hodowlane, ale ona jest taka hipokrytka w każdym aspekcie życia :/
  • Odpowiedz
@Shanny: Bajka w tych ludzi, od dawna wiadomo że to tępaki. Ale ona przez najbliższe kilkanascie lat nie będzie miała w mieszkaniu czysto, te psy są piękne ale trzeba je codziennie czesać, po spacerze jego biel zamienia się w kolor błota, wszędzie kulki jego sierści, do tego niszczyciel pierwsza klasa. Nikomu nie polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba o cechy mi chodzilo przede wszystkim, ale potem pomyslalam o pielegnacji, o kosztach, pogadalam ze znajoma ktora ma kota tej rasy i uznalam ze nie dla mnie on :)
  • Odpowiedz
@nicari: myśle ze znajoma mogła trochę wyolbrzymiać :)

Mam jeszcze Brytyjczyka i mainecoon zjada w sumie 2x więcej, ale reszta kosztów na podobnym poziomie.

Nawet Brytyjczyk bardziej klaczy niż mainecoon
  • Odpowiedz
@tahti: @kyloe Trochę tak i trochę nie. Mam samojeda 9 miesięcy jako pierwszego psa i jest bardzo dobrze ułożony. Zostaje codziennie na 8h jak wychodzimy do pracy i praktycznie cały dzień przesypia. Profilaktycznie, żeby nie zainteresował się niszczeniem mieszkania to zostawiamy jakieś zabawki albo kongo i jest spokój ( ͡º ͜ʖ͡º)

Może jest tak jak mówi @kubek_lodz wszystko zależy od charakteru. Ten nasz Samoyed to typowy
  • Odpowiedz