Wpis z mikrobloga

#motocykle mam nietęgą zagwostkę. Jaki pierwszy Moto dla wyższej osoby? Mam 193 cm wzrostu. Do tej pory nie wymyśliłem nic lepszego, niż Suzuki DL650. Testowałem go w zeszłym sezonie przez weekend, ale po dłuższej trasie czułem biodra (zastanawiam się, czy to po prostu przez brak obycia z motocyklem). Może DL1000 byłby lepszy gabarytowo?
Są wśród nas wyższe mirki i mogą coś polecić? Raczej skłaniam się ku turystykom, bo planuje jeździć w trasy w dwie osoby.
  • 22
@chilman: Zawsze możesz pomyśleć o podniesieniu motocykla na kościach, przedłużając amortyzator, stosując akcesoryjną wyższą kanapą itp. Podobnie z kierownicą, podniesienie o kilka cm nie wymaga nawet zmiany linek, przewodów.
@chilman: Ja jestem akurat niskim mirkiem, ale mam DL650 i mogę powiedzieć, że on i DL1000 są niemal identyczne rozmiarowo - jak chcesz coś wyższego to pewnie jakiś KTM - z serii Adventure R, Africa Twin (ale nie jest bardzo wysoka), Triumph Tiger XCx lub BMW F800GS Adventure - ewentualnie mała Tenera. Wszystkie wymienione są wyższe niż DL650.
via Android
  • 0
Budżet myślę, że około 15K. Dzięki za propozycje. Zobaczę te pozostałe modele. Jak macie coś jeszcze, to chętnie przygarnę pomysły
@chilman: BMW GS to i moje marzenie. Mi pewien Mirek zaszczepił pomysł na xj6, ostatecznie stanęło na fazerku, a sam z racji wzrostu szukałem w podobny sposób. Jakbyś chciał to podrzucam link do wpisu
@chilman: a nie wiem, ale skoro celujesz w duze wygodne turystyki dla dwoch osob z bagazem, no to szykuj sie na zakup grubego sprzeta. Za 15 mozesz taki kupic, ale to bedzie pol-zabytek. Nie boisz sie takich? Jesli nie to spoko