Wpis z mikrobloga

Takie ostatnio #feels naszły.
Dzieci, żona, dom, praca wiadomo. Czasu mało na wszystko. Moja babcia, lvl 77. Jak to babcia. Zadzwonilo się czasem raz na tydzień, dwa. Ostatnio zaprosiliśmy ją do siebie. Posiedziala u nas tydzień. Jakiś dzień wolnego wziąłem. I powiem wam, magia. Magia patrzeć jak bawi twoje dzieci lvl 2,5 i 0,5. A jeszcze niedawno was tak bawiła. Historie z jej życia słyszane po milion razy, słuchane kolejny raz jak coś nowego. I nieśmiertelne obiadki babci. Uparła się nam gotować. Jak to babcia. Ech barszczyk z uszkami, gołąbki, mielone, fajne sosy z niczego. Jak ja dawno tego nie jadłem. Po tym tygodniu wymlodniala w oczach. Wspomnienia jak kiedyś coś tam robiliśmy, gdzieś tam byliśmy. Czasem warto przystopować. Jak wasze babcie jeszcze żyją, zadzwońcie do nich chociaż. Polecam ten stan.

#oswiadczenie #czujedobrzeczlowiek
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielone_szekle Rób jej tak jak najczęściej. Niestety ale pewnie dużo czasu jej nie zostało, a ja po śmierci mojej żałuję że nie spędziłam z nią więcej czasu jak jeszcze była sprawna mimo że pod koniec jej życia mieszkałam z nią i się nią opiekowałam.
  • Odpowiedz
@zielone_szekle na szczęście moja Babcia mieszka w tym samym mieście więc staram się jak najczęściej odwiedzać szczególnie, że niedawno odszedł Dziadek. A niedzielna kawa przy familiadzie to już mus :). W ogólnie moja Babcia to najlepsza kobieta na świecie jaką znam!
  • Odpowiedz
@zielone_szekle: mam dziadka 93 lata w Lublinie i babcię 92 lata w Częstochowie. Sam mam 39 lat, mój syn 12 lat. Raz w roku wsiadamy z żoną i synem w auto i jedziemy ze Szna odwiedzieć po 2-3 dni oboje. Nawet nie trzeba z nimi gadać za dużo. Im wystarczy, że nas zobaczą, posiedzą trochę razem i pocieszą się tym, że odwiedził ich wnuk z prawnukiem...
  • Odpowiedz
  • 1
@zielone_szekle Uwielbiałem opowieści babci i dziadka. Mogłem słuchać tych samych historii godzinami. Lubiłem majstrować z dziadkiem i patrzeć jak babcia gotuje... Teraz w dorosłym życiu są takie chwile, że bardzo mi ich brakuje. Żal mi, że nie zobaczą jak dorosłem, ożeniłem się, że nie pobawią się z moim synem tak jak bawili się ze mną. Cholera... Jeśli macie jeszcze dziadków to szanujcie ich.
  • Odpowiedz