Wpis z mikrobloga

@LaiLaiHei: z tym mięsem w piątek to też ciekawe, bo nie w każdym katolickim kraju to występuje, np. w Niemczech na Wigilię normalnie je się mięso (przynajmniej ja nie spotkałam niemieckiego katolika, który by nie jadł mięsa).
  • Odpowiedz
@LaiLaiHei: nie, poprostu kiedyś, przez wiele stuleci mięso było rarytasem, to kościół stwierdził, że skoro w piątek i tak jest post, to dołóżmy zakaz jedzenia mięsa, teraz mięso jest normalnym pożywieniem to po #!$%@? taki zakaz

  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: nigdy nie słyszałem żeby przejście pod słupem przynosiło pecha, a mieszkam w tym kraju prawie 30 lat. Zabawne że wypomniałeś polaczkom jakieś z dupy wyjęte przesądy, a zapomniałeś wypomnieć Amerykanom ich, równie głupich przesądów.
  • Odpowiedz
  • 1
@SillySweet oj z tymi wygaslymi gwiazdami to była taka zadziorna wstawka :> nie mowie ze astrologia i astronomia nie ma sensu. Bawi mnie tylko to podejscie jak bardzo znaki zodiaku dla kogos potrafia byc wazne, to jest jeden z wielu śmiesznych przykladow ludzkich upodoban. Aale akurat z rana mnie to trafilo, bo jak poznaje fajna dziewczyne to mowie babci ze jest "skorpion" a babcia zawal przezywa ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@GoldMember: No przecież to są wielkie gwiazdy i akurat się ustawiły w śmieszne wzorki to musi coś znaczyć, chyba bez powodu by się nie ustawiały w te wzorki co?
  • Odpowiedz
Ludzie przesadzają z tą wiarą w takie pierdoły. Tak samo jak w pecha który rzekomo przynosi czarny kot. Zawsze przecież można splunąć przez lewe ramie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@GoldMember Mnie najbardziej bawią debile, którzy w panice wbiegają do pomieszczenia, żeby się przywitać kiedy wyciągasz do nich rękę "przez próg"... Co to w ogóle jest za upośledzenie?
  • Odpowiedz
A co czarnym kotem który przynosi pecha czy przetnie nam drogę? I dlaczego Polska jest jedynym krajem w którym wierzy się w ten przesąd, w innym krajach koty już nie przynoszą pecha?


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Co za bzdury. Wygugluj sobie "black cat crossing" i zostaniesz zasypany wynikami. Większość "polskich" przesądów jest wspólna dla całej cywilizacji europejskiej i tym samym oczywiście powszechna w Ameryce. Czasem te przesądy mają lekko zmienioną formę, ale nadal wywodzą
  • Odpowiedz