Wpis z mikrobloga

@wyindywidualizowanyentuzjasta: zodiak skorelowany jest zapewne z porami roku narodzin, które mają wpływ na nasz charakter, ponieważ jeżeli dziecko pójdzie do pierwszej klasy ze stycznia, będzie silniejsze od takiego dziecka z marca, ze względu na 2 miesiące przewagi. Pozwoli mu to zajmować lepsze miejsca w sporcie na przykład. Była też jakaś korelacja między konkretną porą roku a charakterem, ale tych badań już nie znajdę. Zodiak korzystający z krzywej Gaussa w celu opisania
@Usmiech_Niebios zgadzam sie z tym co mowisz, ze dziecko starsze ma "fory" i to sie czesto w przyszlosci odbija na charakterze (tez czytalem gdzies o tych badaniach, chyba nawet na wykopie, ciekawe było). Ale ja mialem bardziej na myśli to mistyczny przypisywanie znakom zodiaku jakichś "mocy". Ze to jakis uklad gwiazd ble ble ble. Ludzie nie potrafią zrozumieć ze to tylko coś (nie wiem po co) co sie przypisuje czlowiekowi bez wiekszego
@GoldMember: o ile znaki zodiaku mogą być tylko bujdą (a szczególnie horoskopy w gazetach, jedyne jakie "mogą działać" to te w 100% indywidualne), to są dalej oddziaływania typu księżyc-Ziemia, których naukowcy nie potrafią wytłumaczyć, co nie znaczy, że w przyszłości nie zrozumieją np. dlaczego cykl miesięczny kobiety zdrowej pokrywa się z cyklem księżycowym, jak księżyc oddziałuje na ciało kobiety - no i to jest naukowy fakt, znajdziesz w książkach, więc idąc
@quink tak, chodzi o to ze wsrod dzieci rok roznicy np pomiedzy tymi ze stycznia a tymi z grudnia to jest spora roznica. Przez co czesto te starsze są bardziej wyrozniane i w ogole, co wplywa na ich dalszy rozwoj. Ale mnie bawi ten mistycyzm nadawany znakom zodiaku, a zwlaszcza jak ktoś jest katolikiem i w to wierzy, co jest sprzeczne z ich przykazaniami :D
@SillySweet nie zakladam ze to wszystko bujda. Juz we wcześniejszych komentarzach jest odpowiedz jaki wplyw moze miec data urodzenia na rozwoj. Aczkolwiek dopoki naukowo ktos nie potwierdzi ze uklad jakiejs gwiazdy hej daleko stąd, tak daleko ze nawet nie wiemy czy Ona sie jeszcze pali, czy to tylko swiatlo ktore kiedyś "wysłala" ma na nas wplyw, to jest to zabawne, ze ludzie w to tak slepo wierza zwlaszcza jesli kloci sie to