Wpis z mikrobloga

@michalind: nie wierzę i staram się w to nie wierzyć lecz trudno mi uchylić wszelką wątpliwość jeżeli wszystkie moje doświadczenia wskazują zupełnie odwrotnie :)
  • Odpowiedz
@SillySweet: Ma to sens o tyle, że niejedzenie mięsa w piątek ma upamiętnić mękę Pańską, ot takie wspomnienie. Pytanie dla czego mamy witać się poprzez podanie ręki a nie np nogi? Bo pra pra pra dziadek tak robił i tak zostało? Na tym to właśnie polega, nie musimy nikomu podawać ręki ale to robimy bo taki jest kanon i tyle. Czy to źle, że podajemy komuś rękę na przywitanie? Nie. A
  • Odpowiedz
@GoldMember: pogódź się z tym że nie wszyscy poświęcili ostatnie tysiąc lat na rozwój, kasta niewolnicza nie miała takich możliwości jak inteligencja, a że poprawność polityczna zmusza nas do niedostrzegania różnic w poziomie intelektualnym przedstawicieli poszczególnych klas, dlatego musisz z zaciśniętymi zębami znosić fakt że na swojej drodze często będziesz się spotykał z głupotą
  • Odpowiedz
@GoldMember: @11mac11: @SillySweet: @mlnrz: @wyindywidualizowanyentuzjasta: @admx1: @Kotwica2: @onmatopeja: @Shatter: @biblee: gdyby ludzie rzetelnie poświęcali czas na naukę matematyki i praw fizyki to nie mieliby czasu zajmować się zabobonami

a że są leniwymi tępymi #!$%@?, którzy nie są w stanie przeczytaj ze zrozumieniem jednej strony podręcznika do chemii, biologii czy logiki, to błądzą bezrefleksyjnie powtarzając zasłyszane bzdury

Tak, każdy jeden nieuk jest odpowiedzialny
  • Odpowiedz
@heliodorgi: Nie chce mi się pisać z Twoimi urojeniami i mądrościami pod tezę, więc napiszę odnosząc się do tego co pisałem:
Gdyby ludzie zajmowali się więcej nauką nie mieli by czasu na zabobony typu podawanie ręki na dzień dobry.
  • Odpowiedz
@GoldMember: Jest coś takiego jak samospełniająca się wróżba. Ogólnie czytanie na ten temat ma jawny wpływ na nasza przyszłość, ponieważ się na to warunkujemy. Pod warunkiem, że w to wierzymy. Morał z tego taki, że to działa dopóki w to wierzysz. Dlatego ludzie wierzą w to, bo to działa i dlatego to działa. Magic
  • Odpowiedz
@11mac11: ale podawanie ręki miało sens - widziałeś, że witający nie trzyma w niej np. sztyletu, którym Cię zaatakuje. Wspomnienie męki pańskiej nie ma żadnego sensu w tym przypadku - co nie jemy mięsa, bo Chrystus był z mięsa?
  • Odpowiedz
@11mac11: podawanie ręki nie jest zabobonem, a wyrazem akceptacji, krótkim prostym wygnałem dla drugiego człowieka, i wcale nie jest konieczne, często jest zastępowane innymi formami komunikacji

natomiast niejedzenie mięsa w piątek to chory pomysł kościoła, który żyje z narzucania innym swoich chorych sposobów na życie
  • Odpowiedz
@SillySweet: Ja #!$%@?, jaki sens dzisiaj ma podanie ręki? Boisz się, że Cię dźgnie nożem? Wiesz co to symbol np? Ludzie w różny sposób wyrażają swoje intencje, motywy, chęci. Czasem obrazowo, czasem poprzez obrządek. Po prostu tu przyjęło taką formę, prawdopodobnie jest to związane z jakimś wyobrażeniem, które jest naturalne dla ludzkiej psychologii.
  • Odpowiedz
@heliodorgi: niejedzenie mięsa jest wyrazem pamięci o męce Pańskiej. Ostatni raz Ci odpisuję bo nawet ilość pejoratyw w Twoich postach jest dość zaskakująca, widać nienawiść.
  • Odpowiedz
@11mac11: co nazywasz moimi urojeniami?

to jest proste, że jak zajmiesz się studiowaniem astronomii to nie będziesz miał czasu czytać horoskopów, a jednocześnie zrozumiesz, jak bzdurne są podstawy wiary w horoskopy oparte na układach gwiazd
  • Odpowiedz
@11mac11: to nie jest nienawiść tylko znudzenie, jak się jakiś temat wałkuje tysiąc razy to można stracić cierpliwość

wracając do tematu, niejedzenie mięsa jako manifestacja swoich poglądów jest całkiem spoko, ale ludzie zwykle mają w dupie żywot Chrystusa, tylko nie jedzą mięsa bo otoczenie krzywo się patrzy, to nawet nie ma nic wspólnego z wiarą
  • Odpowiedz
@heliodorgi: dobra, teraz na prawdę ostatni raz odpisuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie znasz znaczenia słów, których używasz.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo nigdzie nie broniłem jakichś horoskopów, nie znasz znaczenia słów o których piszesz bo zawołałeś mnie do tego podawania ręki i niejedzenia mięsa nazywając to zabobonem a zabobon to bezpodstawne myślenie przyczynowo skutkowe, że jak coś zrobię to
  • Odpowiedz
@SillySweet: Ok, wiec pytam czy podawanie ręki ma sens (bo o to się rozchodzi), skoro dzisiaj nie grozi nam dźgnięcie nożem? Poza tym podawanie ręki może mieć inne korzenie, np znaczenie magiczne, tj. wyciaganie ręki w czyimś kierunku jest jego pozdrowieniem, np wyciąganie ręki w stronę słońca w niektórych kulturach (nie pamiętam jakich, pewnie coś z "Rzymu lub Grecji"). Bo jeśli ma sens to czemu inne symboliczne gesty, postawy itp miały
  • Odpowiedz
@11mac11: no cóż, mi bardzo na tej tradycji nie zależy i mogłabym z niej zrezygnować, ale żyję w konkretnej społeczności, która obrałaby to za obrazę. Czy jest sens kontynuacji tego? Nie, nie ma.
  • Odpowiedz