Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem zła. Niedawno poznałam w sieci Evgeniego. Evgeni jest Białorusinem, który z przyczyn politycznych nie może wrócić do swojego kraju i mieszka obecnie w Rosji. Marzy mu się Polska - "bo to piękny, dobry kraj z dobrymi ludźmi". Evgenii to młody, normalny, trochę nieśmiały i porządny chłopak - dostał się w Polsce na medycynę. Aby móc tu studiować stara się o Kartę Polaka. I teraz uwaga - aby ją uzyskać musi spotkać się z konsulem. Podczas tej rozmowy, prowadzonej po polsku będzie musiał po polsku opowiedzieć swój życiorys, wykazać się wiedzą o historii Polski, o panujących tu przepisach etc. Kurde, mirki. Wygooglujcie pytania na Kartę Polaka. Zdalibyście?

Śniadzi książęta z połowy Azji i Afryki zjeżdżają się do Europy tak ot, z kolejnymi roszczeniami, totalnie bezkarni, dostają na dzień dobry zasiłki większe, niż mediana zarobków w Polsce i jeszcze wypływa się po nich pod same brzegi Libii. Tym czasem naprawdę wartościowym ludziom, żyjącym z kulturze o wiele bardziej podobnej do naszej (kulturze, w której na przykład nie ścina się ludziom głów) robi się pod górę tak, jak tylko się da. ()

#zalesie #polska
  • 164
wchodzi @wonsz_smieszek do białorusina
-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-ZAŚPIEWAJ MI ROTĘ
-NO ŚPIEWAJ!
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST BIAŁORUSIN
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI xD
-DOBRA IDZIEMY DALEJ
- O! A TU MAMY EGZAMIN NA KARTĘ POLAKA, PAN SIĘ PRZESUNIE, KOJARZĄ PAŃSTWO PYTANIA O POLSCE? POWAŻNE, TRUDNE DOTYCZĄCE NASZEJ HISTORII, UWAGA STOPIEŃ.
- I TO SIĘ PROSZĘ PAŃSTWA TRZYMA. JEST SOLIDNE, TANIE W PRZEPROWADZENIU I CO NAJWAŻNIEJSZE! SPEŁNIA SWOJĄ
@nvmm mieć ból dupy o to, że żeby dostać kartę Polaka trzeba mówić po polsku XD
I chcesz powiedzieć, że Ty na te pytania nie potrafisz odpowiedzieć? W szkole to chyba orłem nie byłaś.
A tak poza tym to Jewgienij chce tu przyjechać nie dlatego że to piękny kraj, tylko dlatego że bogatszy.
@nvmm: dobry bait :)
1. Jak wygląda godło Polski?
2. Jak wygląda flaga Polski?
3. Gdzie mieszka smok wawelski?
4. Co Polacy jedzą w tłusty czwartek?
5. W jaki sposób eleganccy Polacy witają się z kobietami?
6. Którą z następujących potraw można uznać za typowo polską: hot doga, soliankę czy bigos?
7. Kim był Jan Matejko?
8. Kim jest Andrzej Wajda?
9. Jakie duże polskie miasta są położone nad Bałtykiem?
10.
@nvmm z palcem w dupie bym to zdał, nie można znizac poziomu do najsłabszych. Otrzymanie polskiej karty to nie zdanie prawka, nie róbmy sobie jaj. Bycie Polakiem zobowiązuje do znajomości pewnych reguł oraz danych informacji. Tak samo jak bycie Anglikiem, Niemcem, czy Rosjaninem. Strasznie mnie ten typ nie obchodzi, jeżeli mnie na coś nie stać i aby to uzyskac muszę się wyjątkowo starać - całkowicie to rozumiem. Coś za coś.
@nvmm:
Znalazłem przykładowe pytania:

1. Jak wygląda godło Polski?

2. Jak wygląda flaga Polski?

3. Gdzie mieszka smok wawelski?

4. Co Polacy jedzą w tłusty czwartek?

5. W jaki sposób eleganccy Polacy witają się z kobietami?

6. Którą z następujących potraw można uznać za typowo polską: hot doga, soliankę czy bigos?

7. Kim był Jan Matejko?

8. Kim jest Andrzej Wajda?

9. Jakie duże polskie miasta są położone nad Bałtykiem?

10.
@Flypho: Te, które wymieniłeś nie. A te?

2- Testament Krzywoustego - co w nim było ?
6- Kto wygrał bitwę ( starcie ) pod Płowcami ?
18. Gdzie i kiedy zginał król Władysław Warneńczyk ?
19. Kto był pierwszym królem z dynastii Jagiellonów ?
20. Kto był ostatnim z dynastii Jagiellonów ?
21. Z jakim wydarzeniem hostorycznym kojarzy się postać ks. Kordeckiego ?
22. Rota na wyrywki.
23. Które święta katolickie