Wpis z mikrobloga

To LD czyli świadome śnienie to genialna sprawa. Dziś przebudziłem się w środku nocy, ( przez komary ), więc postanowił użyć starego, działającego zawsze sposobu na uzyskanie LD. Mianowicie: rozbudzamy umysł, ja czytałem przez jakieś pół godziny książkę i potem wróciłem do łóżka. Po zamknięciu oczu, zacząłem czuć że odpływam , przed moimi oczyma zaczęły pojawiać się kształty, był to jakiś pokój. Wiedziałem że jazda się zaczyna. Miałem pełną świadomość tego że śnię. Obraz wyostrzył się w momencie i nabrał kolorów. Mogłem dowolnie wg.woli modyfikować otoczenie, pomyślałem że wywołam sobie gazetę i zrobię test czy można podczas LD czytać czy nie jak niektórzy piszą. Nie można było u mnie. Litery falowały itp. Potem chodziłem i latałem trochę po tym pokoju, aż coś trzasnęło w domu i obraz znikł a potem się obudziłem. Gdy znów zasnąłem miałem już najzwyklejsze sny. Dziś znów to zrobię.

#ld #swiadomesnienie #sny #noc #umysl
  • 5
@wujeklistonosza:
tak nie próbowałem ale jak mam jakiś porąbany sen i zaczynam mieć wątpliwości to zegar działa zawsze. patrze raz zamykam oczy i za drugim razem już co innego pokazuje. Wtedy zawsze szukam jakichś cycków ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z tym świadomym wchodzeniem nie próbowałem i raczej nie chce, kiedyś czytałem, że można sobie biedy narobić z główką.

Jak jeszcze dużo i codziennie jarałem ( ͡~
@VrubeL: ale brednie gdzieś wyczytałeś że można coś sobie zrobić z głową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
btw. metoda z zegarem nie zawsze musi działać, ja osobiście nigdy nie dałem rady się uświadomić tak po prostu, jedyne metody działające na mnie to właśnie świadome wchodzenie w sen, nigdy mnie nie zawiodły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wujeklistonosza: WBTB to najłatwiejsza metoda, praktycznie zawsze działa. jeśli nie wejdziesz świadomie prosto w sen, to i tak jest duża szansa, że odzyskasz świadomość po drugim zaśnięciu. w ogóle polecam oddychanie z zatkanym nosem lub pod wodą - to dobra kotwica, ale poza tym ciekawe uczucie, bardzo działa na wyobraźnię i utrzymanie LD, bo angażuje inne zmysły niż tylko wzrok przy czytaniu czy sprawdzeniu zegara.