Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem wczoraj z kumplem mieszkającym nieopodal #torun Powiedział, że u niego na wiosce co poniektórzy już rozpoczęli "rozbiórkę" starych szop, że niby wichura zniszczyła. Po co? Bo w TV usłyszeli, że odszkodowania będą dawać do 100 tys. cebulionów dla tych, którzy ucierpieli na skutek niedawnych nawałnic. Wiadomo, że za starą, nieużywaną szopę aż tyle nie dostaną, ale kilka - kilkanaście tysi może wpaść przecież (zwłaszcza, jak się na miejsce "tragedii" podrzuci np. resztki materiałów z remontowanego niedawno domu i powie rzeczoznawcy: Pan paczy, jaka droga dachówka na tej szopie była! i kto tam dojdzie, co w tym gruzowisku rzeczywiście jest z tej szopy, a co nie jest...). Kilka lat temu chłopki-roztropki też tak robili, kiedy również wypłacali odszkodowania po jakiejś klęsce żywiołowej. A to wszystko z naszych podatków, niestety... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#polska #polak #janusze #pieniadze #tragedia
grafikulus - Rozmawiałem wczoraj z kumplem mieszkającym nieopodal #torun Powiedział, ...

źródło: comment_YVlhfljZmjwfUTzbozlLG9q3hfIbwhyS.jpg

Pobierz
  • 34
Jak miałem gdzieś 14 lat to już wtedy dziwiło mnie, że państwo daje komukolwiek jakiekolwiek odszkodowania w takim wypadku. Dorośli ludzie, a nie potrafią wykupić sobie ubezpieczenia na swój majątek.
Państwo nie powinno wypłacać komukolwiek ani grosza w przypadku tego typu sytuacji. Bo właśnie to rodzi tego typu patologie.
@Sarza01 nie zalezy jaka gmina... pieniadze sa ustalane przez ministerstwo, ja rok temu nie dostalem nic... w tym roku tez pewnie nic nie dostane, prog ma byc 70% strat w calosci gospodarstwa a przeznaczyli jak narazie 100mln zl... jak 2 lata temu byla susza i dostalem po 800 do hektara to wtedy przeznaczyli niecale 500 mln wiec teraz dostanie sie pewnie ze 100zl albo nawet nie... i warunek ze polowa ubezpiecxona
@siodemkaxx: to musi być w takim razie zależne od czegoś, niewiem, województwa? Ja nigdy nic nie miałem ubezpieczone jeśli chodzi o uprawy, a w zeszłym roku dostałem i w tym pewnie tez dostanę. Szczerze to niewiem jak to działa, zgłosiłem, była komisja i tyle. Straty w tym roku to jakieś 80-90% na całości.
@Sarza01 nie zalezy... mowie ze ustalane jest przez ministerstwo, z de minimis i to rzad ustala stawke dla ubezpieczonych i nieubezpieczonych do hektara... i wysokosc strat od jakiej sie dostaje... i rok temu bylo 800 zl dla ubezpieczonych i 400 dla nieubezpieczonych...