Wpis z mikrobloga

Wczoraj widzialam jeden z najsmutniejszych rodzinnych obrazow. Bedac na festynie, ktory ma dac rodzinie szanse na wspolne mile spedzenie czasu.
Szla przede mna kobieta ok 30lat, wygladajaca spoko, normalnie, z nia kobieta podobnej aparycji i chlopak ok 10lat.
Trafilam na moment gdy chlopak cos pokazywal palcem. Matka gwaltownie uderzeniem stracila jego reke ze wskazujacej pozycji do normalnej + krzyki:
- przypominam ci ze to ty chciales isc na swieto wojska polskiego, ja nie chcialam. Zrobilam to tylko dla ciebie. Wiec teraz masz zwiedzac skoro chciales tu przyjsc. Mam cie dosyc debilu. Inne dzieci sa grzeczne a ty ciagle niezadowolony. Mam cie po dziurki w nosie. Zostawie cie tu i zdechniesz tu. Bedziesz blagal bym cie zabrala a ja bede obojetna. Zdechniesz debilu. Mam cie dosyc kur*a.

Jak takie dziecko ma cokolwiek osiagnac? Zaszczute, niekochane.

#patologia #rodzina
  • 90
dlatego uwazam ze powinno sie przechodzic jakies testy przed byciem rodzicem


@keep_calm_and: Dokładnie to samo mówią ludzie którzy chcą by robić testy przed głosowaniem na daną partię czy lidera partii, czyli test z wiedzy politycznej. To wszystko na nic. Większość będzie głosować, tak jak rozmnażać się będą ci którzy sobie znajdą taką możliwość. W innym przypadku będzie to dyskryminacja (,) Rodziców stosujących przemoc psychiczną, choć ją stosują
ale z pozoru twoja rodzina wygladala ok?


@keep_calm_and: jasne. Nigdy niczego mi nie brakowalo. Wydaje mi sie, ze oni sami nieswiadomie krok po kroku niszczyli moja pewnosc siebie. Najwieksza role odegralo jednak moje starsze rodzenstwo, ktore z kolei na takie zachowanie mialo ciche przyzwolenie.
@keep_calm_and: Szkoda, że nie ma już super niani w tv. Tak naprawdę to darcie się wynika z niemocy wychowawczej, a nikt nie przygotowuje rodziców do przebywania 24h z marudzącym dzieckiem i czasami wszystko przerasta, nawet jak się ma duuużo silnej woli.
@keep_calm_and to niemożliwe. Pamiętam taką sytuację jak miałem może 5 lat, że zostałem z babcia w domu jak matka była w pracy i babcia wymyśliła zabawę, że ugotuję matce zupę, żeby miała co jeść gdy wróci z pracy. Oczywiście wyszła taka, jaka może wyjść kilkuletniemu dziecku- beznadziejna, ale byłem z siebie dumny i chciałem żeby matka mnie pochwaliła. Gdy wróciła z pracy, #!$%@?ła mnie i babcie, że śmierdzi od tego gotowania w
@keep_calm_and: ok, w takim razie obowiązkowe kursy doszkalające. Opieka społeczna reaguje dopiero jak jest dramat i zabiera dziecko, a nie ma konsultacji które ułatwiłyby życie rodzicom i dziecku. Sam miałem problem z młodym ale nawet mnie #programista15k koszty za kilka godzin konsultacji psychologicznych przerosły, nie mówiąc o patologii, dla której to jest kosmiczny pieniądz.Na szczęście udało się bez.
@janusz002 analizujac fakty predko stwierdzilam ze jednkokrotne zwrocebie uwagi nic nie da. Co innego gdybym miala ich dane, nasze drogi vy sie krzyzowaly. Wtedy moznaby komus sprawe naswietlic.
Zwrocenie uwagi skutkowaloby:spier..alaj