Wpis z mikrobloga

@bambaleon dlaczego zawsze takie roszczenia są serwowane nie bezpośrednio do klienta, tylko wysrywane gdzieś za plecami po internetach? Czekam dnia, aż kelner powie mi wprost że jest niezadowolony z napiwku...
  • Odpowiedz
https://youtu.be/awr3UZenzMk

@bambaleon: Sam daje napiwki w 99% ale takie coś to raczysko mocne. Jeszcze większym raczyskiem jest doliczanie przez knajpę (w Pradze często tak robią, automatycznie napiwku do rachunku)

Tylko kilka razy (pomijając że zwyczajnie nie miałem jak dać) odmówiłem ordynarnie napiwku. I o dziwo było to 2x z tej samej pizzerii w #szczecin Zamówiłem sobie pizzałkę na chatę przygotowując tipa oddzielnie w ręku bo płaciłem kartą. Koleś podaje mi pizzę wyciąga terminal i pyta
CreativePL - https://youtu.be/awr3UZenzMk

@bambaleon: Sam daje napiwki w 99% ale t...
  • Odpowiedz
@kubusko Ale jakby takie coś wprowadzić w Polsce to idąc waszym tokiem rozumowania to obsralibyście się przez to, że ceny w karcie są jakie są, a każą płacić więcej. I byłby wielki ból dupy, że restauracje są złe, że fryzjerzy też powinni mieć doliczone i tym podobne porównania. Przynajmniej kolejny powód żeby w piwnicy siedzieć.

Nie wiem gdzie jest źródło tego zjawiska, ale tak się przez lata przyjeło, że napiwki są
  • Odpowiedz
@farmaceut: @polemarchos: @indywidualny: 10%.. co za różnica dla kelnera, czy podaje mi talerz homarów czy ziemniaków ;D? Mam mu dać sto złotych więcej tylko dlatego że mi drogie danie przyniósł czy o co chodzi.
Pomijając już to, że ludzi stać na takie rzeczy, bo nie wyrzucają 150zł w błoto na napiwek :D
  • Odpowiedz
@bambaleon: Hajs wypłacany przez restaurotorów kelnerom jest tak marny, że gdyby nie napiwki to niemiałby Cie kto obsługiwać, albo miałbyś obowiązkowy napiwek wliczony w rachunek ( co zresztą czasem jest praktykowane)

@sodomek:A to to osobna sprawa, ale w szanujacych się knajpach, kelner poleciałby za takie zachowanie na pysk zanim miałby szansę odebrać rachunek
  • Odpowiedz
@neo_vir: I co z tego? Nikomu z moich bliskich nie dają napiwków za wykonywanie swojej pracy więc nie widzę poczuwania się, żeby komuś dawać. Jak chcę to dam, jak nie to mam #!$%@?. A jak im za mało pieniędzy to niech zmienią pracę
  • Odpowiedz
a następna by się nauczyła, że trzeba kelnerom płacić normalnie.


@Mruvek: dopisując do rachunku obowiązkowe 10-15% za serwis, tak jak napisałem
  • Odpowiedz