Wpis z mikrobloga

@DILERIUM: Tracisz całe fiordy, to tak jakbyś nie był w Norwegii ;).

Generalnie zobacz sobie Narodowe Trasy Turystyczne (https://www.visitnorway.com/plan-your-trip/travel-tips-a-z/national-tourist-routes/) - może poza Drogą Atlantycką każda urywa dupę.

A co do noclegów - nawet na kampingach/hytter nastaw się na jakieś 80 eur/noc (z 2 strony spałem w 4* hotelu w Oslo za 100 eur /4 os. ze śniadaniem, zresztą polecam Scandic Holmenkollen - koło skoczni, budynek jak chata wikingów i w
  • Odpowiedz
  • 0
@mucher dlaczego ceny podajesz w EUR, skoro oni mają NOKi a my złotówki? :p 100 zł za miejsce na auto i namiot, 200-300 za domek, tak mój riser cz wykazał.

I dzięki za linka!
  • Odpowiedz
@DILERIUM: A bo bookowałem w zeszłym roku noclegi i w większości płaciłem w eurakach (byłem z dziećmi, więc generalnie bardziej Airbnb/booking). Za to spalaniem się zdziwisz - ja zwykle robię max 700 km na baku w trasie; w Norwegii doszedłem do 800 km. Za to paliwo było dużo droższe rok temu, chyba 13-15 NOK/litr.
  • Odpowiedz
@RazYouDude no ta dowolność w noclegowaniu jest zajebista. Dlatego tam nic nie planuję, najwyżej przespimy się w namiocie.

@bobok no dlatego nie mam rezerwacji

@nomadicgoogler hybrydowa auris kombi w wersji selection: kolor biała perła z czarnym dachem, przyciemnianymi szybami, czarnymi wstawkami i ogólnie wygląda zajebiście. Nawet sam parkuję.
Dorobił się...

  • Odpowiedz
@DILERIUM: Benzyna nie kosztuje w Norwegii 5,5 tylko ~7,5PLN/litr. Dolicz do tego opłaty za drogi, w samej Norge ok 150zł przy Twojej trasie + mosty w Danii (~80UR).
  • Odpowiedz
@ulisses: no faktycznie więcej, niż napisałem, waliłem z pamięci. Wcześniej sprawdzałem i wychodziło, że tragedii nie ma. Poza tym liczę na spalanie w okolicach 6l/100km :)

@AlfaMenel: czytam o niej i wychodzi, że nic ciekawego. Chyba, że to ironia, której nie wyłapałem, bo o tej wyspie słyszę pierwszy raz w życiu :P
  • Odpowiedz
@DILERIUM: Bez ironii :) A Sylt znam z "Autora widmo" (świetny film Polańskiego, polecam). Zdjęcia były robione właśnie tam. I (ponoć) to jedno z najdroższych miejsc w Niemczech :)
  • Odpowiedz
@DILERIUM: A wiesz że za drogi nie płaci się na miejscu? Rejestrujesz się tutaj: https://www.epcplc.com i po wyjeździe dostajesz pdfa z fakturą, na stronie masz dostęp do zdjęć z punktów poboru opłat, dokładnych dat przejazdu itp.? :)

P.S. Pamiętaj, że średnia prędkość przejazdu w Norge waha się między 50-60km/h (z promami jeszcze mniej) a mandaty są dotkliwe więc nie warto gonić.
  • Odpowiedz