Wpis z mikrobloga

Cześć,
potrzebuje małej pomocy w Query w Mysql bo nie ogarniam.
Mam jedną tabele gdzie są wprowadzane czasy : "time"
Jeżeli chce sumować czas z kilku odcinków grupuje po nr .
Ma ktoś pomysł jak zrobić kolumnę czy awansował czy spadł?
Oraz pozycja?
rzut poniżej
#mysql #query #php #programowanie #pomocy #it
gogus1415 - Cześć,
potrzebuje małej pomocy w Query w Mysql bo nie ogarniam.
Mam jed...

źródło: comment_ClX69LbdwcqYAWgE0WaMAtSkCPVqK7ff.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gogus1415: Trzymaj w osobnej tabeli pozycję każdego numeru z informacją o oes. Dołączasz z warunkiem oes mniejszy o jeden. Masz pozycję wtedy, pozycję teraz, masz awans/spadek.
Tylko nie zapomnij uzupełniać tabeli z pozycjami ;)
  • Odpowiedz
@gogus1415: generalnie nie powinieneś umieszczać takich danych w bazie, tabelę nie powinny zawierać danych które są uzależnione od innych rekordów, jest to sprzeczne z zasadami w który się tworzy bazy danych. Lepszym wyjściem obliczania czy ktoś spadł czy nie, jest zaimplentowanie tego do kodu. Jakiś prosty skrypt w js, który policzy i wrzuci to potem na stronę
  • Odpowiedz
@mate0: Przeszło mi to przez myśl. Jeżeli chodzi o skrypt. Możesz jakoś mnie nakierować? jakiś link lub jakieś info?
Jestem zielony w tym. więc potrzebuję by ktoś mi podał gdzie szukać ;)
  • Odpowiedz
@gogus1415: jeśli chodzi o to jak baza powinna być tworzona i utrzymywana to polecam te dwa linki: http://www.sqlpedia.pl/projektowanie-i-normalizacja-bazy-danych/ ( tutaj głównie zwróć uwagę na normalizację ),
https://pl.wikipedia.org/wiki/ACID, szybka lektura, a obiecuję, że pozwoli uniknąć wielu konfliktów. a co do skryptu to zależy pod czym stoi strona, za dużo w webdevie nie siedzę (bardziej bazy), więc nie nakieruję Cię w 100%, jeśli strona stoi na JSie to może jakiś skrypt który
  • Odpowiedz
OK. dzieki. Postaram się poszukać. strona jest zwykła na PHP więc bez filozofii....
Jeszcze będę szukał rozwiazania może się uda bo widzę że na innych stronach mają kolumnę z awansami :)
Dzięki!
  • Odpowiedz