Wpis z mikrobloga

Witam moto świry. Jako, iż w niedługim czasie planuję się zapisać na kurs na prawko kat A, zacząłem się zastanawiać jaki motocykl sobie kupić na początek. Na wielu forach wyczytałem , że dla newbie dobry będzie Suzuki GS 500 lub Honda CB 500 i sam się nie mogę zdecydować. I tu pytanie do was Mirasy, który byście wybrali ? GS'a czy CB ? a może jakiś inny ?

#motocykle #motoryzacja

Jaki motur najlepszy na start ?

  • Honda CB 500 35.7% (25)
  • Suzuki GS 500 11.4% (8)
  • Inny 52.9% (37)

Oddanych głosów: 70

  • 22
@Tomisheer: 500 miało sens w czasach, kiedy kurs i egzamin robiło się na 250. Pomijając to, że bardzo trudno będzie Ci znaleźć niezajeżdżone 500 (chyba że u @noriad ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), to kurs i egzamin będziesz robił na 600/650, które są równie łatwe w opanowaniu, a nie zabraknie Ci tak szybko mocy.
Oczywiście nie piszę o sporcie 600 :) Taki fazer, bandit, hornet czy V-Strom
@Tomisheer: kasin dobrze gada. nie ma co się bać 600/650. 500 zabraknie szybko mocy i zabawy, a 600 takie jak wymienił (plus sv650 które ja wybrałem) powinny dać znacznie wiecej frajdy a jak się ma coś w głowie to litr też nie zabije.
fazer ma sporo mocy ale tez polowałem na niego. jeszcze jest gsxf jeżeli ktoś woli troche bardziej sportowe a mocą nie przerazi
@kasin: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Tomisheer: Ogólnie, jeżeli chodzi o rozkminę cb czy gs, to odpowiedź jest prosta - w lepszym stanie. One +- są takie same (powiedźmy że z lekką przewagą CB).

Czy 500 czy coś większego na początek - CHGW. Na pewno np. taki hornet 600 ma prawie 2x
@Tomisheer: Gdyby nie fakt, że robiłem A2 to bym wziął jakaś 600. Sam instruktor mi polecał, żebym lepiej wziął 600 bo wtedy lepiej sprzedać a i tak jeżdżę przecież na gladiusie na egzaminie.

Aktualnie jeżdżę GS-em i nie narzekam, ale musisz dorwać dobrą sztukę ;d