Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebne porady, bo już całkowicie wysiadam.
Jestem przegrywem, stuleją i innymi tam, i próbowałem to zmieniać już wiele razy, ale jakoś nigdy mi się nie udało. Brzydki, bez znajomych, bez dziewczyny, bez fajnych ciuchów, gówniana praca, bez zainteresowań, bez czegokolwiek interesującego. Wszystkie wolne chwile przesiaduję na komputerze samotnie w domu i zwykłe wyjście z domu to dla mnie jakaś masakra. Swoją zasługę ma także moja patologiczna rodzinka, która swoje też zrobiła, żebym czuł się jak gówno. Chciałem olać pracę i iść na studia informatyczne (tak, bez studiów jestem), ale ciężko mi się za to zabrać. Wykopki, jak to wszystko mógłbym naprawić i wyjść z tego gówna? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #depresja #stulejacontent #psychologia
  • 16
@kawaiimaid666: Szczerze mówiąc to wiedziałem, że taka odpowiedź lub podobna się pojawi tutaj.
@Subtelna_aluzja: Jak już pisałem - próbowałem kilka razy i nie wychodziło mi. Po prostu mam dwie lewe ręce i za bardzo się martwię o otoczenie.
@ProjektZ: Za dzieciaka? Dobre pytanie, bo pamiętam, że od podstawówki zacząłem się odcinać od świata i przebywać w domu, więc wychodzi, że nic nie robiłem takiego "poważniejszego". Brak zainteresowań i tego
@Dranatero tak serio to może zaocznie zrób studia, ale radzę metodę małych kroczków, jak postanowisz od jutra zacząć wszystko od nowa to zmienisz swoje życie o 360°
Tak samo jak ci ludzie od odchudzania idący z niezdrowego trybu życia przez niejedzenie niczego do jedzenia z powrotem wszystkiego, bo sobie nie poradzili na nowym wykańczającym gruncie
@Dranatero: a co robiłeś przez ten czas kiedy się odciąłeś na kompie i co lubisz robić? Uważam, że coś jednak przez ten czas robiłeś, jak chcesz to pomyśl o czymś co zawsze chciałeś robić, czym się interesujesz. Każdy interesuje się czymś. Jak sobie coś takiego przypomnisz to możesz w to uderzyć i zastosować taktykę małych kroków. Jak chcesz to zrób sobie posiłek i wyłącz wszystkie monitory, zobaczysz co masz w głowie,
@Dranatero: Zmień jeden gówniany nawyk na lepszy w sierpniu (spacer zamiast godziny przy kompie, chociażby bez celu...). Generalnie rusz dupsko z kanapy czy innego fotela i zrób coś, co w jakimś stopniu wniesie coś do Twojego życia w mierzalnym okresie czasu i nie za dużo na raz - jeden pozytywny nawyk ciągnie za sobą kolejne (książka: Siła nawyku)
@kawaiimaid666: Może i nawet jutro pójdę się zapisać na te studia, racja.
@ProjektZ: Grałem. Bawiłem się także w handel wirtualną walutą co bardzo lubiłem, ale zrezygnowałem z tego, bo nerwicy dostawałem tylko ostatnio. I czym się interesuję, hm... Nic mi do głowy nie przychodzi, ale z takich rzeczy, które już trochę znam to informatyka (programowanie właśnie), więc bardzo możliwe, że będę starał się to rozwijać. Jedno podejście w przeszłości było,
@Dranatero: no i fajnie, jak chciałbyś zacząć też ćwiczyć to polecam książkę Skazany na trening, bo jak już będziesz programował to warto się też ruszać, żeby utrzymać swoje ciało w porządku, a to ważne dla naszej pewności, a kalistenikę można ćwiczyć zarówno w domu jak i poza nim. Nie wiem, może chciałbyś też w to uderzyć to zawsze jakiś pomysł.
Edit: o widzę siłka jest :)
To powodzenia Mirku! Walczymy
@Dranatero: miej #!$%@? a będzie ci dane. Bierz przykład ze mnie, ja tam się niczym nie przejmuję. Idę w twoje kroki, z tą różnicą, że studiuję, a ludzi dzielę na współpracowników i robactwo. A że gardzę robactwem to i kontaktu z nimi mieć nie muszę. Same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)