Wpis z mikrobloga

Bitcoin: 8 sierpnia zakończy się obecny okres lock-in dla SegWita, kolejne dwa tygodnie miną zanim zostanie aktywowany.
Właśnie zaczęło się coś, co nazywam segwit hype (to jeden z powodów, dla których otworzylem wczoraj małego longa na $2840 - fart ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Chwila konsolidacji na obecnym poziomie ($3150-3200), kolejny cel: $3600.
W ciągu dwóch-trzech tygodni $3500-$4000 ($5k możliwe, ale jakoś tego nie czuję).

Alty: Ostatnie kilka dni skupowałem kilka obiecujących shitcoinów na bittrexie. Lista w załączniku. Liczyłem, że zejdą niżej, ale wykresy zaczynają być płaskie, z lekką tendencją na UP. Nadchodząca pompa na BTC może je zniszczyć, ale jestem nastawiony optymistycznie. Postanowiłem zaryzykować i wejść teraz, mogę pozwolić sobie na stratę dzięki darmowym BitCHina (thx Jihan( ͡° ͜ʖ ͡°)). IMO najbardziej dostaną po dupie duże alty (jeśli w ogóle).

Kilka słów wyjaśnienia:
- BTC i shitami zajmuję się ponad 1,5 roku. Oczywiście najpierw musiałem stracić prawie wszystko, żeby się nauczyć i potem przez rok wypracować niezły zysk :)
- postanowiłem czasami dzielić się z ludźmi moimi przemyśleniami, wpisy będą moim "dzienniczkiem tradera"; od kilku osób dostałem pochwały za trafne analizy, więc mam nadzieję, że ktoś skorzysta z moich przemyśleń :)
- w planach napisanie poradnika, który pomoże 90% noobów na tagu: podstawy btc, gdzie kupić, jaki portfel, linki do kursów TA, etc.
- konstruktywne dyskusje zawsze mile widziane; nie będę natomiast wdawał się w technikalia shitcoinów, one się nie liczą, jest tylko POMPA :); nie będę też dyskutował z półgłówkami typu Pepcio, Amelek, Rybka - nie mam na to czasu. Czekam też, aż Pawlo nazwie mnie naganiaczem :)
- nie traktujcie moich wpisów jako porad inwestycyjnych; nie biorę odpowiedzialności za straty etc., zawsze DYOR (Do Your Own Research)!
- jeśli ktoś nie chce czytać moich głupot, zapraszam do czarnolistowania tagu #bcntrader

#bitcoin #kryptowaluty #bcntrader (można subskrybować/czarnolisotwać)
Wołam @losBamberos88 @withoutSmallGarden, trochę z nimi pogadałem na PW i chyba będą zainteresowani :)
Pobierz
źródło: comment_oW5rE3eRlyLZYwAY8tmxXFC8oIviHJf5.jpg
  • 37
Właśnie sprzedałem i mam nadzieję na chwilowy spadek xD


@MagicznyHades: powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja raz sprzedałem połowę BTC ostatnio i skończyło się na tym, że musiałem odkupic po tej samej cenie :) dobrze, że chociaż na zero wyszedłem. Teraz tylko HODL :)
Odkąd sprzedałeś kurs wzrósł, prawda?( ͡° ͜ʖ ͡°)
pisząc o inwestycji w shitcoiny to miałeś na mysli xel itd z tego zdjęcia?


@pawelwykop: tak
XEL mi się podoba, bo kupiłem w zeszłym tygodniu za za 6800 sat :) to coś jak STRAT, jest potencjał
swoją drogą strat kupiłem jakoś na początku roku za jakieś 8000 sat, sprzedałem za jakieś 16000 sat :) Dziś jest po 223000 :) dlatego liczę na XEL
przecież już rozmawialiśmy na ten temat. Nie mam nic do tych, którzy wiedzą co robią i nie przekonują, że nowy szit to objawienie albo co gorsza pobije bitcoina.


@pawlo74: nic nie pobije bitcoina, zgoda :) nowi muszą byc uświadomieni, że shity to tylko maszynka do robienia więcej BTC :) muszę to zawrzeć w poradniku.

Co powiesz o walutach typu IOTA i Ripple? dlugo falowo bardziej.


@sebastian-tuszynski: właśnie o tym mówię
@ch00dybcn: mi się podoba nxt, kupiłem miesiąc temu po 0,075, sprzedałem za chyba 0,159, zamieniłem na btc. Teraz patrząc to mam prawie 260% jeśli bym teraz sobie zamienił na USDT. Pilnuje bo jak spadnie btc to kupię nxt, wzrośnie to sprzedam i czekam na wzwyżke btc. Taka pętla ale pewnie utopię bo to dopiero początek mojej nauki.