Wpis z mikrobloga

Bitcoin: 8 sierpnia zakończy się obecny okres lock-in dla SegWita, kolejne dwa tygodnie miną zanim zostanie aktywowany.
Właśnie zaczęło się coś, co nazywam segwit hype (to jeden z powodów, dla których otworzylem wczoraj małego longa na $2840 - fart ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Chwila konsolidacji na obecnym poziomie ($3150-3200), kolejny cel: $3600.
W ciągu dwóch-trzech tygodni $3500-$4000 ($5k możliwe, ale jakoś tego nie czuję).

Alty: Ostatnie kilka dni skupowałem kilka obiecujących shitcoinów na bittrexie. Lista w załączniku. Liczyłem, że zejdą niżej, ale wykresy zaczynają być płaskie, z lekką tendencją na UP. Nadchodząca pompa na BTC może je zniszczyć, ale jestem nastawiony optymistycznie. Postanowiłem zaryzykować i wejść teraz, mogę pozwolić sobie na stratę dzięki darmowym BitCHina (thx Jihan( ͡° ͜ʖ ͡°)). IMO najbardziej dostaną po dupie duże alty (jeśli w ogóle).

Kilka słów wyjaśnienia:
- BTC i shitami zajmuję się ponad 1,5 roku. Oczywiście najpierw musiałem stracić prawie wszystko, żeby się nauczyć i potem przez rok wypracować niezły zysk :)
- postanowiłem czasami dzielić się z ludźmi moimi przemyśleniami, wpisy będą moim "dzienniczkiem tradera"; od kilku osób dostałem pochwały za trafne analizy, więc mam nadzieję, że ktoś skorzysta z moich przemyśleń :)
- w planach napisanie poradnika, który pomoże 90% noobów na tagu: podstawy btc, gdzie kupić, jaki portfel, linki do kursów TA, etc.
- konstruktywne dyskusje zawsze mile widziane; nie będę natomiast wdawał się w technikalia shitcoinów, one się nie liczą, jest tylko POMPA :); nie będę też dyskutował z półgłówkami typu Pepcio, Amelek, Rybka - nie mam na to czasu. Czekam też, aż Pawlo nazwie mnie naganiaczem :)
- nie traktujcie moich wpisów jako porad inwestycyjnych; nie biorę odpowiedzialności za straty etc., zawsze DYOR (Do Your Own Research)!
- jeśli ktoś nie chce czytać moich głupot, zapraszam do czarnolistowania tagu #bcntrader

#bitcoin #kryptowaluty #bcntrader (można subskrybować/czarnolisotwać)
Wołam @losBamberos88 @withoutSmallGarden, trochę z nimi pogadałem na PW i chyba będą zainteresowani :)
Pobierz ch00dybcn - Bitcoin: 8 sierpnia zakończy się obecny okres lock-in dla SegWita, kolejn...
źródło: comment_oW5rE3eRlyLZYwAY8tmxXFC8oIviHJf5.jpg
  • 37
@pawelwykop: taka jest idea, ale liczby musisz sobie sam dobrać, oszacować ryzyko, szanse na wzrost o 100%, 200%, jest to część risk managementu, najwazniejszej rzeczy którą opisze w poradniku.
Bardzo pomocna jest tu analiza techniczna w szacowaniu cen jest analiza techniczna.
@pawelwykop: ja podczas ostatniej bani na altach byłem zbyt konserwatywny, zakładałem sobie zysk 2x - 3x na każdym alcie, a gdybym trzymał dłużej miałbym kilka razy więcej :) Z drugiej strony - kto z waszych znajomych czy nawet profesjonalnych traderów może się pochwalić zyskiem 100-200% w kilka miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) never regret taking profit, powieszę to sobie nad łóżkiem.
Chwila konsolidacji na obecnym poziomie ($3150-3200), kolejny cel: $3600.

W ciągu dwóch-trzech tygodni $3500-$4000


@ch00dybcn: Dodawaj "uważam", "wydaje mi się", "według mnie". Tutaj są tacy znawcy co tak przewidują - "tak będzie, bo tak mówię". Zazwyczaj wystarczy dodać któryś z tych zwrotów, żeby nie wyjść potem na błazna.
100-200%? Zrobiłem w 3 miesiące 310% i wiesz co? To jest NIC. Popełniałem najprostsze błędy, ominąłem część największych pomp na btc i altach.
@Non_vincere_te:

nie traktujcie moich wpisów jako porad inwestycyjnych

Dobrze, że dodałem disclaimer :)

100-200%? Zrobiłem w 3 miesiące 310% i wiesz co? To jest NIC. Popełniałem najprostsze błędy, ominąłem część największych pomp na btc i altach.


@Non_vincere_te: ja też; ale chciałem się podzielić moimi doświadczeniami, może nawet pomóc noobom, którzy chcą kupić ETH czy DGB na górce :) tacy ludzie też tu trafiają

4000$ to żadna wróżba, w dzień wzrósł
byłem zbyt konserwatywny, zakładałem sobie zysk 2x - 3x na każdym alcie, a gdybym trzymał dłużej miałbym kilka razy więcej


@ch00dybcn: Z moich doświadczeń lepiej być konserwatywnym, a nad łóżkiem mam "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" ;) I popieram, że przesuwanie stop lossa w kierunku zysków to bardzo dobre posunięcie: ograniczanie strat i maksymalizacja profitu ale nie można zbyt zachowawczo, staram się trochę poniżej poprzedniego dołka jak gram
Z moich doświadczeń lepiej być konserwatywnym, a nad łóżkiem mam "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" ;) I popieram, że przesuwanie stop lossa w kierunku zysków to bardzo dobre posunięcie: ograniczanie strat i maksymalizacja profitu ale nie można zbyt zachowawczo, staram się trochę poniżej poprzedniego dołka jak gram na długiej.


@Nivele: lepiej bym tego nie ujął :)
@ch00dybcn: Fajny pościk :)
Z powodu problemów na polo ludzie uciekają na bittrex i o ile pojawią się jeszcze jakieś pompy na horyzoncie, to prawdopodobnie będą to akumulujące low capy z bittrexa.
Od jakiegoś czasu obserwuję DTB i XEL - nie miały jeszcze pompy, dtb wydaje jakąś alphe pod koniec sierpnia, a o xel jest głośno :D
Jak masz wolne fundusze to doczytaj jeszcze o AMP, 13 sierpnia wydają bete i