Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki mam problem z bratem. Ma 21 lat i po prostu olał studia, powiedział że na nic mu to nie przyda się i zaczął pracować i uczyć się #programowanie bo naczytał się w internecie, że dużo zarabiają. Nie chcę mu podcinać skrzydeł, ale boję się, że mu nie wyjdzie i zostanie z niczym, chłopak ma tylko maturę i liceum. Wyjechał do Anglii pracować, a po pracy uczy się programowanie, druga sprawa jest słaby z matematyki więc nie wiem czy jest sens w jego przypadku. Wiem, że nie powinienem mu układać życia, ale chcę, aby miał dobre życie, proponowałem mu, że zafunduję mu kurs spawacza, to nie chciał. Sam nie wiem jak mu pomóc, nie chcę, aby obudził się za 5 lat z ręką w nocniku.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 54
@wiewior_s: Czy ja wiem, moja żona pracuje w księgowości i jej biuro obsługuje jedną z krakowskich firm typu software house, w cale nie jest tak kolorowo z wypłatami średnia 3k, ktoś głupot nagadał ile to nie zarabiają programiści i jaka to lekka robota.
@Nicescroll: jestem programista, moja dziewczyna tez i wielu wielu znajomych tez. nie znam doslownie nikogo kto by zarabial 3k dluzej niz rok, srednia powiedzialbym tak z 6k na lape, ale to glownie ludzie w wieku <30 wiec jeszcze sie dorobia wiecej. Sam mam ponad dyche i powaznie nie wyobrazam sobie ze programista moze slabo zarabiac. zarobki sa bardzo dobre (jak na Polske) a "lekka robota" zaleznie od firmy i projektu. w
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważam osobiście, że każdy powinien sam decydować o swoim życiu zawodowym. Jeżeli Twój brat ma takie plany, nie uszczęśliwiaj go na siłę. Jeżeli on się obudzi z ręką w nocniku, to będzie mógł mieć żal tylko do siebie. Jeżeli posłucha Ciebie i obudzi się z ręką w nocniku, powie "gdybym zrobił tak jak chciałem miałbym teraz lepiej, posłuchałem Ciebie i jestem tylko spawaczem". Nie realizuj na nim swoich ambicji, czy
@markhausen: zwykle netto
@Nicescroll: nie jest wstyd sie przyznac bo https://www.youtube.com/watch?v=7xH7eGFuSYI a w poprzedniej firmie widzialem widelki na wszystkie stanowiska, widzialem paski niektorych znajomych i do tego najzwyczajniej w swiecie ludzie daja znac za jaka kase przeszli do jakiej firmy. znajomi z bylej pracy, z obecnej pracy, ze studiow. bardzo #!$%@? programista nie znajdzie zatrudnienia, slaby/przecietny dostanie prace za mniejsze pieniadze niz dobry, no ale kurde, nie bedzie cale zycie