Wpis z mikrobloga

Trójmiejscy kierowcy to najgorszy rak na świece. Wiecie że w ruchu drogowym biorą też udział rowery i nie zawsze poruszają się po jezdni? Jak nie znacie przepisów bo zdawaliście prawojazdy na dinozaurach, tak dawno to bylo, to na kurs odświeżający albo auto na sprzedaż. Każdy po 50 roku życia powinien taki kurs mieć co 5 lat
#trojmiasto #rower #rowerowetrojmiasto #gdansk #rakcontent
  • 48
Chwilowki czy hipoteczne sprzedajesz? ;)


@benzdriver: Nie :) jestem programistą, nie agentem ubezpieczeniowym. Ja po prostu bym chciał by ludzie byli mądrzejsi, a nie zmuszani do czegoś, ot tyle. Natomiast jak ktoś nie ma OC to od tego jest (bądź powinno być) UFG, to czy można wygrać z UFG jakąś sprawę to inna bajka
@ncpnc ja nie twierdzę że na rowerach nie ma kretynów. Na własne oczy widziałem jak na skrzyżowaniu Kościuszki z Hallera gość na czerwonym przez Kościuszki przejechał i centymetry go dzieliły od tragedii
@ncpnc kompletny brak wyobraźni po obu stronach. W dodatku taki jeden z drugim w samochodzie bardzo często wychodzą z założenia, że ten na rowerze jest mniejszy i to on sie połamie
@mocar88: Założenie słuszne. Rowerzysta jest mniejszy, bardziej narażony na niebezpieczeństwo. Dlatego nie wiem czemu rowerzyści to takie chojraki co potrafią w ciągu kilku chwil poruszać się jezdnią, a gdy zatrzyma ich czerwone światło wskakują na pasy i jadą po nich, żeby chwilę później jechać chodnkiem, a finalnie znowu z zaskoczenia wskakują kierowcy przed maską na jezdnię. Ale do narzekania na zmotoryzowanych to pierwsi się rzucają.
@Polinik: Masz rację, mówiłem z pamięci i nie pamiętałem dokładnie definicji. Chodziło mi o to, że można ograniczyć obowiązkowe OC tylko dla uczestników ruchu poruszających sie poza chodnikami i ścieżkami dla rowerów, czyli po jezdni, co niejako wyłączy dzieci z obowiazkowego OC, oraz ich opiekunów. Tak naprawdę to uważam, że każdy poruszający się rowerem powinien posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy, bo nieznajomość przepisów przez rowerzystów stanowi poważna zagrożenie dla wszystkich
@ncpnc: Ja uważam, że obowiązkowe OC dla rowerzystów poruszających się po jezdni -- tak. Po DDR -- do rozważenia.
Ale równocześnie taka zmiana przepisów, że OC na samochód działa też na rower.