Wpis z mikrobloga

Jaki on jest upośledzony xD
#!$%@? że śpiewa piosenkę zagorzałego komunisty Grzesiuka. #!$%@? że ta piosenka nie ma nic absolutnie nic wspólnego z Powstaniem. #!$%@? że Grzesiuk w '5 lat kacetu' wielokrotnie wypowiadał się niepochlebnie a nawet z pogardą o Powstańcach przywiezionych do obozu.
Marian i Pastor to jest wyższy poziom #!$%@?

#historia #warszawa #grzesiuk #powstaniewarszawskie
L.....w - Jaki on jest upośledzony xD
#!$%@? że śpiewa piosenkę zagorzałego komunisty...

źródło: comment_zyHyoWJj09szn2AHOWrqvtbZ7fKaKYkA.jpg

Pobierz
  • 40
@LowcaAndroidow: > #!$%@? że Grzesiuk w '5 lat kacetu' wielokrotnie wypowiadał się niepochlebnie a nawet z pogardą o Powstańcach przywiezionych do obozu.

Jestem zmuszony się nie zgodzić. Grzesiuk w książce 5 lat kacetu nigdzie nie odnosił się niepochlebnie ani z pogardą o powstańcach. Jest w książce opisana scena jak do Gusen przywieziono transport pojmanych powstańców. Przywitać się z nimi poszedł kolega Grzesiuka i wrócił cały wzburzony mówiąc Grzesiukowi, aby ten tam
@ciechan666 5 lat kacetu' czytałem kilka lat temu, ale jestem pewny tego że wypowiadał się o powstancach niepochlebnie, uważał że się wywyższają i i gardzą nizinami społecznymi itp. Pamiętam że ten fragment był dla mnie szokujący dlatego pamiętam go do dziś
@LowcaAndroidow a czy w przedmowie do którejś z jego książek nie było napisane że on sam nie uważał się za komunistę, tylko chciał polepszać byt prostych ludzi, a partia dawała mu takie możliwości? Dawno czytałem i nie pamiętam dobrze, ale coś takiego mi się kojarzy.
@LowcaAndroidow: > przecież nawet ksiądz nie był obecny na pogrzebie ojca, bo ten zarzyczył sobie czerwonych sztandarów

Sztandary poszły, bo ksiądz powiedział, że albo on idzie albo sztandary. Grzesiuk się na to zdenerwował i powiedział coś w stylu "to pies księdza...". I poszły sztandary. Ta scena jest opisana w książce "Boso, ale w ostrogach". W niedawnej biografii Grzesiuka można jednak przeczytać, że wiele tych scen opisanych w trylogii Grzesiuka mogło być