Wpis z mikrobloga

Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surface book
2. Xiaomi Air
3. Macbook Pro 13 '2015

Dodam tylko, że nigdy nie miałem żadnego sprzętu z apple - dlaczego akurat tam dużo osób ma macbooki ? Czy jest sens kupna macbooka gdy nie mam iphone'a?

Zapraszam do dyskusji wszystkich posiadaczy Xiaomi Air, sprzętu Microsoftu i Apple

#xiaomi #apple #macbook #macbookpro #pytanie #kiciochpyta #microsoft #surface
Pobierz pwolski93 - Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surfac...
źródło: comment_GnqVEQk09wngdKFayTuMYYe9Vq5pCX4a.jpg

Co byście wzięli na moim miejscu

  • Surface book 23.9% (39)
  • Xiaomi Air 17.8% (29)
  • Macbook Pro 13 58.3% (95)

Oddanych głosów: 163

  • 56
Czy jest sens kupna macbooka gdy nie mam iphone'a?


@pwolski93: A czy byłby sens kupna iPhona, gdy nie masz MacBooka? Strasznie głupie pytanie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Masz zaledwie parę funkcji, które nie będą dostępne bez posiadania iPhone - i nie są to takie, które przechylają szalę na niekorzyść dla MB. Najważniejsze zalety tego sprzętu będziesz miał dostępne bez iPhone.
@pwolski93: Kwestia pieniędzy: fakt może MBP będzie droższy od reszty ale jeśli myślisz w przyszłości o sprzedaży i wymianie na nowy to za maca pewnie najwięcej dostaniesz. A co do systemu to nie jest tajemnicą że Maki poprostu działają, wymagają zmiany przyzwyczajeń po przesiadce z windy (tak samo Android -> iOs) ale potem to już czysta przyjemność pracy na tym sprzęcie. A jak gdybyś w przyszłości rozważył kupno iPhone to możliwości
Ja kupilem MSI i jest tp najlepszy wybor dla mnie. Kupienie srajboka bez srajfona mija sie z celem bo w tym chodzi zeby te dwa urzadzenia byly sparowane. Dlatego mozesz odpisac na sms z majkbooka albo zapisujac jakis plik automatycznie zapisuje sie w telefonie czy odbieranie polaczen... itd
albo chociaz za ile mozna odsprzedac takiego 2 letniego twojego msi


@Najkon: kupowanie laptopa pod kątem tego za ile go można potem sprzedać jest takim samym januszowaniem jak kupowanie folkswagena i męczenie się z nim parę lat żeby tylko potem go teoretycznie drożej sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Najkon: lol kupilem go po to bo nie chce miec stacjonarki i trzymam go na kablu. Malo mnie interesuje waga bo wszedzie jesli sie poruszam to autem @xetrov: dokladnie kupic laptopa zeby sprzedac potem jak najdrozej typowe cebulactwo.
@xetrov: to akurat tez sie liczy, bo jak raz wydasz 5500 a za 2 lata odsprzedasz go za 3500 to zeby miec nowego wystarczy ci 2000, przez co cena w maku az tak sie nie liczy i wcale to nie jest cebulactwo
@worekryzu: no to widzisz, dla mnie laptop ma byc laptopem, mobilny, lekki i dlugo ma trzymac na baterii, tym samym ma zajebiscie dzialac i być wydajny - znaleźć balans pomiędzy tymi aspektami

jak chcesz demona wydajnosci to masz stacjonarke, chcesz laptopa to bierzesz cos w stylu maca czy dell xps

półśrodki zazwyczaj* są imo #!$%@?

*zazwyczaj bo to jeszcze zalezy do czego ktos potrzebuje laptopa, czasem nie mozna sobie pozwolic na
@xetrov: a kto powiedział że musisz sprzedawać po dwóch latach? to że po 2 latach nadal mozna tak drogo sprzedac maca tylko pokazuje i potwierdza to ze maki bardzo dobrze trzymaja sie pomimo upływu czasu