Wpis z mikrobloga

Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surface book
2. Xiaomi Air
3. Macbook Pro 13 '2015

Dodam tylko, że nigdy nie miałem żadnego sprzętu z apple - dlaczego akurat tam dużo osób ma macbooki ? Czy jest sens kupna macbooka gdy nie mam iphone'a?

Zapraszam do dyskusji wszystkich posiadaczy Xiaomi Air, sprzętu Microsoftu i Apple

#xiaomi #apple #macbook #macbookpro #pytanie #kiciochpyta #microsoft #surface
pwolski93 - Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surfac...

źródło: comment_GnqVEQk09wngdKFayTuMYYe9Vq5pCX4a.jpg

Pobierz

Co byście wzięli na moim miejscu

  • Surface book 23.9% (39)
  • Xiaomi Air 17.8% (29)
  • Macbook Pro 13 58.3% (95)

Oddanych głosów: 163

  • 56
  • Odpowiedz
@Najkon: tylko że one od początku mają pewne wady więc patrzenie głównie przez pryzmat wartości rezydualnej jest słabe. Jako dodatek może być.

Sam mam MBP i własnie go wymieniam na coś mocniejszego, podoba mi się jak jest wykonany (to jest naprawdę w porządku) no ale podzespoły to jest niestety tragedia, szkoda że nie ma takiego chociaż parę milimetrów grubszego ale nie tak tragicznie wolnego.
  • Odpowiedz
@pwolski93 jeżeli chodzi o pracę biurową, czy przeglądanie serwisu ze śmiesznymi obrazkami i innych stron to mając Xiaomi air 13 nie narzekam. Spełnia w 100% moje wymagania i oczekiwania. Jeśli chodzi o gry, nie wiem. Nie grałem i grać nie zamierzam.
  • Odpowiedz
@Najkon: chętnie bym się mylił bo przyzwyczaiłem się do paru rzeczy na nim, zwłaszcza do gładzika. Niestety nowe MBP to jakaś pomyłka, nawet nie mają MagSafe, a do kolejnej rewizji nie mogę czekać bo obecny już mocno niedomaga.
  • Odpowiedz
@xetrov: Używam Late 2013 z i7 na pokładzie. Głównie Xcode czasem jakaś obróka zdjęć w LR i PS nigdy nie odczułem, że działa wolno. Jakiego IDE używasz, że ten sprzęt nie daje sobie rady?
  • Odpowiedz
@razvizion: JetBrainsowa krowa na Javie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopóki bawiłem się w stosunkowo lekkie rzeczy to też nie było źle, a teraz no juz niestety jest słabo.

Ja to raczej mocno backendowy jestem a ostatnio też bawię się jsowym frontem no i tu wysiada.
  • Odpowiedz
@razvizion: swoją drogą te i7 to w ogóle są tylko i7 z nazwy, to tak naprawdę i5 i to wykastrowane.

Do lekkich rzeczy albo na początek jest w porządku, potem robi się problem bo przyzwyczajenie i pommo tego że jest budżet to trzeba się przesiadać na cos mocniejszego czego nie ma w aplu.
  • Odpowiedz
Są cztery rdzenie? Są. Jest HT? Jest.


@razvizion: no własnie to jest naciągane, bo niby jest, ale wydajność tego jest na poziomie przeciętnych niskonapięciowych i5.

Nie ma złego sprzętu, jest tylko #!$%@? napisany
  • Odpowiedz
@razvizion: a ja pisałem o kodzie z którym pracuję, akurat soft od JB oszczędza mi mnóstwo czasu i działa świetnie, tylko na porządnym sprzęcie. Nie byłbym już w stanie wrócić do jakichś prymitywniejszych rozwiązań w rodzaju gołego atoma, brackets, itd.

Je oczywiście też można ucywilizować, tylko wtedy też ciągną sporo zasobów.
  • Odpowiedz
@xetrov: Spoko ale do takich zastosowań to nie laptop ( ͡° ͜ʖ ͡°) W MB Pro duży nacisk idzie na energooszczędność. Dlatego siedzi taki i7, a nie pełnoprawny i DDR3L, a nie DDR4.
  • Odpowiedz
@razvizion: no i własnie szkoda że nie ma mocniejszej wersji do wyboru, niech sobie będą też te energooszczędne ale obok. Wystarczy normalny procek i jest ok, nadal da się zmieścić w 14 calach.

To jak z samochodami - jakby downsizing dział się obok normalnych silników to nie ma problemu, a jak nie ma wyboru i wszędzie są jakieś pomyłki w rodzaju 1.2 czy 1.6 z turbinką i nic powyżej to
  • Odpowiedz
@pwolski93: jeśli chodzi o produkty appla, jak wcześniej używałeś windowsa to nie ma sensu kupować ich pod wpływem impulsu. Jeśli do tej pory używałeś windowsa to wybierz coś z nim.
  • Odpowiedz
Jeśli do tej pory używałeś windowsa to wybierz coś z nim.


@YuiMizuno: 99% ludzi pewnie jeśli miało kontakt z komputerami to był to komputer z windows...z twojej wypowiedzi wynika , że w takim razie produkty apple są w zasadzie dla niemal nikogo....pytam zatem... czym się naćpałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz