Wpis z mikrobloga

Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surface book
2. Xiaomi Air
3. Macbook Pro 13 '2015

Dodam tylko, że nigdy nie miałem żadnego sprzętu z apple - dlaczego akurat tam dużo osób ma macbooki ? Czy jest sens kupna macbooka gdy nie mam iphone'a?

Zapraszam do dyskusji wszystkich posiadaczy Xiaomi Air, sprzętu Microsoftu i Apple

#xiaomi #apple #macbook #macbookpro #pytanie #kiciochpyta #microsoft #surface
pwolski93 - Jutro jadę kupować komputer do 4 tys pln.
Waham się pomiędzy:
1. Surfac...

źródło: comment_GnqVEQk09wngdKFayTuMYYe9Vq5pCX4a.jpg

Pobierz

Co byście wzięli na moim miejscu

  • Surface book 23.9% (39)
  • Xiaomi Air 17.8% (29)
  • Macbook Pro 13 58.3% (95)

Oddanych głosów: 163

  • 56
  • Odpowiedz
@AmbaZjadla: twoim brakiem czytania ze zrozumieniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
OP pisze, że ma 24h na podjęcie wyboru o kupnie maca, a to raczej nie jest dobra decyzja, jeśli nie wie z czym to sie wiąże i nigdy nie miał z nim doczynienia. Sam właśnie piszę z maca, a wcześniej ciągle windows, więc to nie tak że odradzam japko ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
OP pisze, że ma 24h na podjęcie wyboru o kupnie maca, a to raczej nie jest dobra decyzja, jeśli nie wie z czym to sie wiąże i nigdy nie miał z nim doczynienia.


@YuiMizuno: z twojej wypowiedzi to nie wynika za bardzo, ale jesli to miałeś na myśli co właśnie napisałeś to się zgadzam :)
  • Odpowiedz
@xetrov: Kurcze u mnie w sumie cały czas na MBP 13 '15 jest odpalony PHPStorm, Idea i DataGrip i jakoś nie odczuwam nie doli... Do tego jakieś dockery itp...
  • Odpowiedz
@amdziak: jak miałem małe projekty to też nie było problemu, ale od jakiegoś czasu pracuję ze sporą kobyłą (same testy jednostkowe we wszystkich komponentach to jakieś 40 minut, a gdzie pozostale) która ciągle rośnie no i jest zbyt wolno, do tego górna część klawiatury jest nieprzyjemnie gorąca.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: 5480, tylko jeszcze nie kupiłem bo czekam aż będę mógł zweryfikować jedną specyficzną rzecz a do tego potrzebuję fizycznego dostępu do takiego laptopa. O ile nie zmienią mi się mocno warunki zatrudnienia (np. na pracę zdalną) to będę go brał bo jeśli pod linuxem będzie działać sprawnie (to właśnie chcę zweryfikować) to i tak nie mam wyboru.

Na Windowsie nigdy nie pracowałem zawodowo i tu będzie szedł od razu
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: raczej nie, jestem (no powiedzmy że jestem, cały czas uważam się za zielonkę pomimo całkiem dobrych stawek ( ͡° ͜ʖ ͡°)) developerem i testy piszę przy okazji, choć akurat integracyjnych to już dawno nie pisałem.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak wracając do maków - nie są złe (przynajmniej te pro) i bardzo możliwe że ich wydajność będzie wystarczająca w wielu przypadkach tak więc nie skreślałbym ich od razu jeśli szukasz jakiegoś laptopa.

Nigdy ich nie używałem i dlatego jakiś czas temu się przesiadłem na MBP no i w sumie gdyby były mocniejsze wersje to bym z nimi
  • Odpowiedz
nikt by mi nie płacił tyle ile mi płaci gdybym marnował czas na zabawę z jakimiś niskopoziomymi zabawkami. Oczywiście mógłbym się w to bawić i iść w jakieś embedded, tylko zarabiałbym połowę tego co teraz. Biznes interesuje rozwiązywanie problemów biznesowych a nie bawienie się w optymalizację bzdur które daje tylko przepalenie na tym kupy roboczogodzin w zamian za mikre oszczędności, warte miesięcznie może pół roku pracy jednego deva a które potem powodują
  • Odpowiedz