Wpis z mikrobloga

Na FB gownoburza, bo jakas rodzinka nie miala gdzie usiasc z gowniakami i wielki placz ze ludzie nie ustapili im miejsca bo przeciez sa z dziecmi xD

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=712584275599847&set=p.712584275599847&type=3&theater

(...)przymus spędzenia podrozy na podlodze w korytqrzu z dziecmi na kolanach, inni pasazerowie o dziwo maja w dupie ze siedzisz z malym dzieckiem na podlodze, kazdy dba o swoj interes,nie chcą ustapic miejsca do tego sa oburzeni zeprosisz ofotel i ze sluchawkami na uszach wpatrzeni w smartfony udaja ze ich tu nie ma.(...)
Szczegolnie #!$%@? widac np w tym komentarzu :D

Nie rozumiem dlaczego oczekują Państwo że inni pasażerowie powinni ustalić Wam miejsca... wątpię że cały przedział ustapilby aby Wasza 6stka mogłaby usiąść. A usadzenie dzieci samych między obcymi osobami to nie najlepszy pomysl.

Każdy pasażer nie siedział na swoich miejscach, Wam oberwalo się najbardziej, bo wsiadaliscie ostatni, ale to nie wina pasażerów .

To że jesteś rodzicem nie daje Ci praw do opluwania : jak będziesz miała dzieci to możesz się wypowiadać...

Na bycie rodzicem decydujesz się sam i sam ponosisz konsekwencje i bierzesz odpowiedzialność za swoje dzieci. Nie win społeczeństwa że nie chce Ci pomoc.


https://www.facebook.com/PKP.Intercity/posts/1493244534075971?comment_id=110967482854325&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D

#afera #gownoburza #facebook #bekazpodludzi #bekazrozowychpaskow #pkp #heheszki
PanKara - Na FB gownoburza, bo jakas rodzinka nie miala gdzie usiasc z gowniakami i w...

źródło: comment_7YhYBN2OrtvloXBYyv7THFsgOyVcWVYy.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanKara: Hahaha, też bym miał w dupie i nawet bym zamknął drzwi, bo takie gówniaki to tylko drą ryją, hałasują i śmierdzą (nic nie mam do tej rodziny, piszę ogólnie).

Zawiniło tutaj pkp, bo nie dostawili wagonu, który miał być. Czasami są takie trasy, że po prostu nie ma już miejsc siedzących, ale zawsze babka w okienku mówi - "na ten przejazd nie ma już miejsc siedzących, może być na
  • Odpowiedz
Zawiniło tutaj pkp, bo nie dostawili wagonu, który miał być.


@arcxa: A co, mieli go wyczarować? Przecież producent zobowiązał się do zachowania współczynnika:

1) gotowości taboru na poziomie co najmniej 95% rocznie za wyjątkiem roku w którym przypada obsługa na poziomie P4 gdzie wymaganym jest zachowanie współczynnika gotowości taboru na poziomie co najmniej 91% rocznie,

2) współczynnika niezawodności taboru na poziomie co najmniej 98% kwartalnie.

xD
  • Odpowiedz
doczytałam - ale skoro tak, to są jeszcze specjalne przedziały dla rodzin z dziećmi - z tego co się orientuję stamtąd można poprosić o udostępnienie miejsca.


@malutka_Asienka: W każdym można prosić :)
  • Odpowiedz
głównym winowajcą sytuacji jest Intercity. I szczerze to owszem, w sytuacji gdy ktoś został skrzywdzony z nie swojej winy to choć nie ma żadnego spisanego obowiązku, to jednak według zasad naszej kultury powinniśmy sobie nawzajem pomagać, a nie odwracać głowę. Ale co tam, w tym 99% katolickim kraju Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie to tylko bajka dla naiwnych dzieci.


@Ragnarokk: Jakie to ma znaczenie? Zawiniło Intercity i do nich mogą mieć
  • Odpowiedz
@PanKara: Dobry przykład jak wyrywanie fragmentu wypowiedzi można zmanipulować opinią innych, po przeczytaniu całego postu mam inny odbiór tej sytuacji niż tylko po tym kawałku.
Serio myślę że w tym przypadku miło by było gdyby ktoś ustąpił miejsca, choć oczywiście nie miała prawa tego od nikogo wymagać.
  • Odpowiedz
@Drmscape: W takim razie wybacz, tak zinterpretowałam słowa

Też bym nie ustąpił. Mam bilet, mam miejscówkę, to siedzę.


Ja nie stoję po niczyjej stronie, choć sama w takiej sytuacji ustąpiłabym im miejsca. Ba, kiedyś ustąpiłam jakiejś babci swoje, żeby nie stała na korytarzu, ale nikt nie ma takiego obowiązku.

Inna sprawa, że nie na miejscu jest wypominanie im, że kupili tanie bilety, albo w ogóle powinni jechac samochodem, bo ich
  • Odpowiedz
następnym razem niech dopłacą do lepszego pociągu z miejscami rezerwowanymi.


@ethics: no moja teściowa miała taki bilet na intercity z wrocławia do Białegostoku i wiesz co?

  • Odpowiedz
Podroz z dzieckiem jest milion razy trudniejsza niz bez.

Kto nie podróżował komunikacją publiczną nigdy nie zrozumie, że to nie jest milusia podróż tylko spore wyzwanie dla każdego rodzica.


@szklisty: @lebort: Wskażcie to miasto gdzie narzucają rozmnażanie, zgłoszę to gdzieś i was uratują.. chyba że sami się na to zdecydowaliście i oczekujecie poklepywania po pleckach bo guma pękła i z dzieckiem jest ciężko. Są trzy wyjścia, jedno to
  • Odpowiedz
@Firel: a gdzie ja napisałem że głosowali na PiS? Napisałem że to beneficjenci programu patologia 500+. No chyba że teraz tylko wyborcy PiS otrzymują świadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz