Wpis z mikrobloga

Miałam już bardzo wiele sytuacji, gdzie ludzie zatrzymywali się przy moim psie i wywiązywał się taki dialog:

- o jaki piękny piesek! A jak się cieszy! Mogę pogłskać?
- oczywiście, tylko będzie lizać
- ojejku, jaki uroczy! A co to za rasa?
- amstaff
- oj, to te agresywne.. yy.. do widzenia

Od pewnego czasu zmieniłam jedną odpowiedź i wygląda to tak:

- o jaki piękny piesek! A jak się cieszy! Mogę pogłskać?
- oczywiście, tylko będzie lizać
- ojejku, jaki uroczy! A co to za rasa?
- american staffordshire terrier
- ojej no piękny pies! jaki przyjacielski! żeby było więcej takich psów!

Trochę #wygryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)-( ͡ ͜ʖ ͡)
#wroclawskiamstaff #amstaff #psy #pies #patologiazmiasta
  • 74
takie mniejsze amstaffy do całowania


@matra: oooo to to to. I do rzucania patyczków.
Za 3 lata mój synek będzie 8lvl i ma obiecanego pieska. Na razie się rozglądamy i czytamy, bo totalne z nas pieskowe lamery. Na razie kupiliśmy se chomika, żeby dzieciak uczył się odpowiedzialności.
Anyway - ta sznupka ze snatcha jest moim faworytem ;)
@macaco: nie generalizuję i nigdzie bym nie stwierdziła, że to bezproblemowe baranki. To są zwierzęta, które należy zrozumieć i byle debil o ile nie powinien brać się za odpowiedzialność nad jakimkolwiek żywym stworzeniem, tak już zdecydowanie nigdy nie nad TTB. To są cholernie mądre i silne z charakteru psy, nie dla pierwszego lepszego. W psich stadach może dojść do nieciekawych sytuacji, ale jak ktoś ma asta 100% agresji w stronę innych
@roko_ko: yorki mają podobny problem. Te, których właścicielami były osoby mi znane, łącznie kilka piesków, to były strasznie fajne, łagodne i przyjazne pieski. Mądre i bystre. Pojmuje się je jako głupie, bo jak można traktować psa, który wygląda jak zabawka, często nosi błyskotki i bzdurne wdzianka, a i przez właścicieli jest traktowany jak zabawka, stąd kompletnie niewychowany i nieułożony staje się jazgotliwą mendą.
Ludzie sami sobie tworzą stereotypy. Wszystko i wszystkich
@emipk505: kiedyś taki biegał u mnie po podwórku - sprawdziłem w necie - amstaff, wszyscy zginiemy. Ale to bylo silniejsze ode mnie, wyszedlem i pogłaskałem, ale adrenalinka była ( ͡° ͜ʖ ͡°)