Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę wszyscy #informatycy muszą mieć w dupie magiczny kij wyższości i lenistwa? Czy jak zadasz im normalne pytanie dlaczego coś nie działa i mówisz, że sam nie naprawisz, to mogą bez tego pierd...a po prostu przyjść i naprawić, a nie sapać do słuchawki jakbym co najmniej prosił, żeby zapierd....li po bułkę na drugi koniec Polski? Gdzie się takie spierd....a nabywa? Na studiach? Czy to w genach się przenosi?

#zalesie #w---w
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malutka_Asienka: to ile? 20 minut, nie? xD a później cała firma męczy się z jakimś gównoprogramem który się do niczego nie nadaje bo hehe KTOŚ taki wybrał.

tak samo doczytałem odnośnie Twoich perypetii z Sagem i telefonem na infolinię. Ale wiesz, że Twoja firma opłaca support u Sage i ten telefon był w ramach tego wsparcia? Dlaczego Ty byś chciała dostać cokolwiek za to, że ktoś Cię za rączkę poinstruował
  • Odpowiedz
@xCinek: Jak ktoś słabo ogarnia net, wyszukiwanie, zestawienie danych to faktycznie zostaje mu etat informatyka do podpinania monitorów - tylko niech nie jęczy, że go męczą. I akurat program do konwertowania plików z pdf. do doc. nie jest jakoś specjalnie skomplikowany.

Nie, nie działało tylko nie działało jak powinno :D
Można było zaprosić gościa, zajęłoby mu to pewnie z 5 minut - miałam chwilę to zadzwoniłam. Nie, nie oczekiwałam zapłaty.
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: nie masz zielonego pojęcia o IT a p--------z takie głupoty, że się odechciewa...Jesteś typowym userem który wszystko wie lepiej - tacy są najgorsi :)

wszyscy informatycy to tacy niespełnieni programiści 15k


wiesz, że "informatyka", "IT", to nie tylko programowanie? nie każdy chce programować? jest np sysop/devop/administrator/"informatyk"/nazwij to jak chcesz, który ogarnia cały ten b----l tak, żeby działał. Dopóki działa to oczywiście nic nie robi bo wszystko działa, jak się s-------i to nic nie robi bo przecież znów nie działa, ale już się do tego przyzwyczaiłem -
  • Odpowiedz
@xCinek: I co w związku z tym?
I skoro jestem taki typowym userem to tym bardziej informatyk powinien przyjść i mi pomóc.

A co do tego, że nikt nie zauważa, że pracujesz dopóki się coś nie s-------i. Widzę ego, że hoho - oświecę cię - tak jest w każdym zawodzie.
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: oczywiście że powinien, a Ty nie powinnaś komentować tego ile wybiera program. skoro umiesz lepiej to może czas się przebranżowić? 15k czeka ;)

umiesz w ogóle czytać? nigdzie nie napisałem "nikt nie zauważa"
  • Odpowiedz
@xCinek: jeśli to jest jego wymówka, aby np. podłączyć komp. nowemu pracownikowi czy konfiguracja drukarki - to wybacz, ale będę komentować.

Napisałeś, że

Dopóki działa to oczywiście nic nie robi bo wszystko działa

czyli żalenie się, że nikt nie dostrzega, że robisz coś na bieżąco, aby wszystko funkcjonowało - no tak, przede wszystkim łopatologia.
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: naprawdę nie zależy mi na tym żeby ktoś dostrzegał moją pracę i klepał mnie po plecach... wystarczy by przestał komentować "nic nie robi tylko siedzi przed tym komputerem a zarabia xx k pln".

widzisz subtelną różnicę, czy jeszcze bardziej mam się postarać?
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: A oczekujesz, że informatyk będzie wiedział wszystko o wszystkim?
Codziennie wychodzi jakiś soft albo jakiś sprzęt, miałby się przygotować dla każdego z nich na sytuacje, które mogą nie wystąpić? To chyba normalne, że reakcji na kod WTF69 przy próbie uruchomienia HGW666 uczysz się przy pierwszym spotkaniu z kodem WTF69 na HGW666. I że po akcji raczej zapominasz, chyba że sytuacja jest jakaś bardziej emocjonująca (nietypowe rozwiązanie, powtarzalny problem, kot
  • Odpowiedz
@xCinek: Niczego takiego nie napisałam - umiesz ty w ogóle czytać?

Nie powiedziałam, że nic nie robi, po prostu pracuje jak ślimak za co bierze xx k pln. I to co robi, zajmuje go tak bardzo, w tym przypadku zestawienie danych, że nie odbiera telefonu przez 5h, bo ciężko pracuje.

Widzisz subtelną różnicę, czy jeszcze bardziej mam się postarać?
  • Odpowiedz
Ostatnio miał zagwozdkę jaki program ściągnąć/kupić do konwertowania plików pdf. na doc. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zajęło mu to 5h. Serio mówię.


@malutka_Asienka: już Ci mówię co mogło mu tyle czasu zająć. Jeśli to miał być program dla firmy/urzędu to:
- trzeba sprawdzić na jakiej licencji jest opublikowany i ile to kosztuje. Za niektóre rozwiązania płaci się od stanowiska, za inne od liczby użytkowników. Jakie są ograniczenia licencyjne itp.
- uwzględnić integrację z istniejącymi systemami
- sprawdzić wersje demonstracyjne i skonsultować
  • Odpowiedz
@sorhu: jak informatyk wie o co chodzi i zrobi coś w 5 minut, a pracownik ma szukać rozwiązania i kombinować i zrobi to w 30 minut, to pracodawca jest stratny o 25 minut nieefektywnej pracy. No i od czegoś są ci informatycy.
  • Odpowiedz