Wpis z mikrobloga

@saint: @chwed Nie. Sami dobrze wiemy, że nie musi. To obowiązek urzędnika, by znać prawo. Procedura wnioskowania jest maksymalnie prosta i przyjazna dla wnioskujących, nie musimy się nawet podpisywać

Wnioskując, nie mamy obowiązku podawania podstawy prawnej.

http://informacjapubliczna.org/poradnik/najczesciej-zadawane-pytania/

PS. Ja w przeciwieństwie do TVP nie muszę zdradzać tej informacji, ale z chęcią to zrobię.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Widzisz, człowiek się uczy całe życie. Tylko teraz mam wątpliwości jeszcze w jednej kwestii, a mianowicie jak to się ma do ochrony danych osobowych? Może warto zapytać GIODO o to czy w tym przypadku TVP ma obowiązek udzielenie takiej informacji czy też nie?
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Czyli generalnie pracownik TVP powinien się domyślić co mieliście pisząc "tego maila"? ( ͡ ͜ʖ ͡) Wydaje mi się jednak, że TVP nie jest urzędem. Wydaje mi się też, że mogą Wam odmówić w związku z tym, że wnioskujecie o dane osobowe, a i jeszcze wnioskujecie o nie do rzecznika prasowego ( ͡ ͜ʖ ͡). Szanuje w pewien sposób
  • Odpowiedz
@Singularity00: Dobra okazja do małej edukacji prawnej. Otóż TVN24 jest stacją prywatną. TVP jest utrzymywana m. in. z abonamentu oraz ma specjalną funkcję jako medium publiczne. To te dwie stacje różne na tyle, że jedną mamy prawo pytać i nam musi odpowiadać. A drugą możemy sobie pytać i nie ma obowiązku nam odpowiadać. Dobrze wiedzieć takie rzeczy.
  • Odpowiedz
Ja w przeciwieństwie do TVP nie muszę zdradzać tej informacji, ale z chęcią to zrobię


@Watchdog_Polska: Czy jako organizacja pozarządowa utrzymywana między innymi z datków, nie podlegacie pod to samo prawo dzięki któremu żądacie udostępnienia informacji publicznej? Czy jeśli zażądam od was udostępnienia informacji na temat pieniędzy otrzymywanych z Fundacji Batorego, możecie odmówić?
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: kolejne zapytanie z du*y - wiadomo że wam nie dadzą tych danych tylko z tego powodu że wy chcecie z imienia i nazwiska móc kogoś ukrzyżować - może jeszcze o adresy poproście !? - no ale przecież lewakom nie chodzi kto robi paski tylko żeby móc krzyknąć "hurr durr kolejnej ynformacji nie daja !! pis komuna !! za peło by dali !!" - powinna już dawno wejść ustawa o
  • Odpowiedz
Czy jako organizacja pozarządowa utrzymywana między innymi z datków [...] na temat pieniędzy otrzymywanych z Fundacji Batorego


@dolOfWK6KN: Masz pełne informacje o tym od kogo dostają, ile dostają i na co wydają w ich BIP. Jest to znaczna różnica między Watchdog, a np. Lux Veritatis.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Są różne źródła finansowania. "Datki" to jak zgadujemy darowizny. Jeśli chodzi o darowizny, to każda osoba indywidualnie decyduje czy ze swoich prywatnych pieniędzy coś nam przekaże. Są też pieniądze z 1% podatku podatników - to są pieniądze publiczne, ale nie nazwalibyśmy ich datkami, gdyż te pieniądze podatnik i tak musi oddać - może oddać je państwu, innej organizacji lub nam. Są też pieniądze z działalności gospodarczej - te zarabiamy
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: ej ostatnio mój kolega wyszedł z więzienia i chodzi za robotą - to moglibyście poprosić o imiona i nazwiska oraz adresy wszystkich pracowników tvp zarabiających powyżej 8k - w końcu to informacja publiczna i pomoglibyście chłopakowi - wiedziałby na kogoś napaść albo gdzie zrobić włam....
#bekazlewactwa które myśli że robi jakąś misję..;)
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Swoją drogą, wasz status na Wykopie jest dla mnie...dziwny. Lewactwo, Soros i jego fundacje są tu gnębieni, a wy dostajecie oklaski za walkę z polskim rządem (wiem, wiem, nie musisz mnie łapać za słówka), pomimo iż jesteście utrzymywani głównie z pieniędzy ludzi przeciwko którym opowiada się Wykop. Ten doping jest dla mnie zagadką. Nic nie insynuuję, wykopki kolejny raz wprawiają mnie w konsternację.
  • Odpowiedz
@innych: Na razie nie odpowiadając na merytoryczną zawartość twojej wypowiedzi (choć zauważ, że na razie nie pytamy adresy i zarobki), pytanie do Ciebie: jesteś za jawnością oświadczeń majątkowych sędziów?
  • Odpowiedz