Wpis z mikrobloga

Rozeznawał ktoś z Was już ten nowy ekspres kapsułkowy od #xiaomi ?
Nazywa się Xiaomi SciShare, cena jest przystępna i podobno pasuje do kapsułek Nespresso, tylko wg opisu na GearBeast wygląda jakby nie miał WiFi + aplikacji ( ͡° ʖ̯ ͡°). Z drugiej strony ten filmik promocyjny sugeruje, że WiFi ma...

Wołam @Pirzu, @GearBest_Polska i @cebula_online, może wiecie coś więcej :)
#kawa #pytanie
Shoshon - Rozeznawał ktoś z Was już ten nowy ekspres kapsułkowy od #xiaomi ? 
Nazywa...

źródło: comment_6FDKAxJsmjibCQ2GtrNNCclKvAjNqzer.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Shoshon: Ekspres do kawy bez WiFi? Ależ on musi świństwo przyrządzać... Ja rozumiem ekspres bez spieniacza mleka, ale bez wifi???
I jeszcze ten brak appki...
Średniowiecze.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik: @Domenico: Taka idea smart domu. Po to kupuje Xiaomi, żeby mieć wszystko pod jedną aplikacją, WiFi jest po to, żeby mnie mógł budzić zapachem świeżej kawy. Jak będę chciał delektować się aromatem to sobie kawę we french press'ie albo w kawiarce #!$%@?ę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shoshon: Ale jak nie będziesz miał kubka z WiFi to cały sprytny plan bierze w łeb.
Sedes też z WiFi i appką do analizowania składu moczu i badania kału pod kątem pasożytów?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shoshon: jeżeli również będziesz miał pod aplikacją filtr powietrza to tej kawy raczej nie poczujesz :-)
Póki co cały ten smart highlife to nasza zajawka która przynosi wymierny efekt. W Chinach może i to się sprawdza bo xiaomi produkuje pralki i zrobienie prania na odległość czy ten śmieszny odkurzacz ma sens, ale włączanie lampki biurkowej czy szczoteczki już mniejszy :)
  • Odpowiedz
@Polinik: Pewnie, bardzo #!$%@? chętnie. Sam parę dni temu wrzucałeś zdjęcia z hotelu z automatycznymi roletami. Hurr durr, po co to, a to nie można już podejść i zasłonić okna ręką?
Zadałem pytanie nie po to, by wdawać się w dyskusje czy ma to sens czy nie.
  • Odpowiedz
@Shoshon: Jak automatycznymi? Na zwykły guzik. To nie były rolety z WiFi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I wolałbym ręczne, bo jest szybciej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą, wspominałem przy tym, że wolę klasyczny hotel po drugiej stronie ulicy a nie zautomatyzowaną klitkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shoshon My też dążymy do zbudowania w pełni funkcjonalnego Smart Home w oparciu o Mi Home ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety do tego celu nie przydadzą się: ekspres i czajnik (działa na bluetooth zamiast WiFi + brak możliwości zdalnego uruchomienia).
  • Odpowiedz
@cebula_online: Bluetooth zamiast WiFi to chyba nie problem - i tak połączenie z większością małych rzeczy jest via bluetooth i gateway. Ale brak możliwości zdalnego uruchomienia to jakaś porażka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może wprowadzą kiedyś..
  • Odpowiedz
@cebula_online: Aaa, racja, doedukowałem się. Byłem pewien, że to działa na zasadzie Internet<--wifi-->Gateway<--bluethooth-->peryferia. A tam nie ma bluethooth tylko ten cały protokół po wifi - ZigBee.

Tak czy siak dziwne, że Xiaomi wypuszcza coś tak niespójnego z resztą... Czajnik powinien albo mieć WiFi albo ZigBee
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bartek179 kurde, to już całkiem się zamotalem. Przecież taki sam (z pokrętłem właśnie zamiast wajhy) był na tym filmiku który podlinkowalem. Poza tym są identyczne...
  • Odpowiedz