Wpis z mikrobloga

Jak to jest że najważniejsza impreza CS'a która dodatkowo odbywa się w naszym kraju jeśli chodzi o transmisję jest tak okrojona że szkoda gadać

Ktoś na czacie Izaka powiedział że to przez pieniądze i prawa do transmisji są bardzo drogie. Jak na razie transmisja w języku polskim ogranicza się jedynie do komentarza meczu. Brak jakichkolwiek wywiadów. Brak analiz. Brak nawet tłumaczeń wywiadów z anglojęzycznego streama (pojawiło się tłumaczenie może 3 razy) Kamerki na zawodników również w naszej polskiej transmisji nie działają. Timer bomby zbugowany. A między meczami wrzucają baner że zaraz wracają do transmisji lub puszczają reklamy.

Dla porównania transmisja niemiecka gdzie średnia widzów to ok 9000 osób ma swoje studio miedzy meczami
Transmisja szwedzka również posiada studio jak i analizy międzymeczowe a ogląda ją ok 1000osób
Oczywiście obie transmisje posiadają również kamerki na zawodników gdzie można śledzić ich reakcje na grę.

Nie chce porównywać Izaka i jego transmisji do oficjalnego streama PGL czy nawet rosyjskiej transmisji gdzie regularnie jest ponad 60000 osób ale już do Niemców czy Szwedów trzeba takie porównanie robić. I wypada on fatalnie jeśli chodzi o realizację a przecież polskiego streama ogląda średnio ponad 35000 osób a w momencie gdy gra VP ponad 100000 osób.

Ogólnie jestem bardzo zawiedziony, major u Izaka był ogłaszany na jego kanale od dawna. Były zapowiedzi pojawienia się ekspertów, analiz i na tym się skończyło. Na szczęście pozostaje oficjalny stream. A szkoda...
Już nie mówiąc o sytuacji gdy była losowana drabinka playoffs a Izak po prostu kilka minut wcześniej zakończył streama ponieważ jest zmęczony. Jak dla mnie bardzo nieprofesjonalnie. No ale co ja tam mogę wiedzieć.

#csgo #pglmajor
  • 14
@jacobg: Pozwolę sobie zacytować samego siebie:

Izak na jednej z transmisji mówił, że mógł wybrać komentowanie plus analizę w studiu gdzieś w Polsce, ale wybrał bycie na miejscu bez analizy. Miałem więc nadzieję, że zrobi jakieś materiały zza kulis czy wywiady z zawodnikami, a on po prostu zrobił to dla własnej przyjemności. Smutne
@Wencik: Dokłanie. Np na niemieckim streamie z tego co widziałem to komentatorzy są, a analizy mają inni ludzie w studiu w innym miejscu. Dało się to jakoś zorganizować. A tłumaczenie się że jest mało miejsca jest śmieszne.
@jacobg: Miał wybór, wybrał siebie zamiast widzów, czyli możliwość wpisania sobie do CV wnoszenia pucharu na scenę. Opcjonalnie nie chciał się dzielić kasą z analizatorami.