Wpis z mikrobloga

#office #excel #vba #programowanie zastanawiam się czy zainteresowałby kogoś kurs użytkowego używania Excel a dokładnie vba. 15 k przeliczając to po 6m-c i elementarną wiedzą zarabia się u mnie i w okolicy pracując jako support biura / produkcji, a wykręcić 5k EUR netto z nadgodzinami nie jest tak trudno. Ogólnie nigdy nie zdarzyło mi aby ktoś z branży nie traktował mnie z góry słysząc co robię dopóki zarobków się nie porównało. Vba dużo ograniczeń, ale biorąc pod uwagę ile firm korzysta z office i prostotę vs możliwości to fajny kierunek rozwoju na emigracji
  • 20
  • Odpowiedz
@Treworek: Dobry kurs zawsze spoko. A pracujesz tylko z excelem, czy access vba też byłby zawarty w czymś takim? Zauważyłem, że do excela jest nieporównywalnie więcej kursów niż do accessa, zwłaszcza w kontekście vba.
  • Odpowiedz
  • 0
@alex-fortune jo i nawet ponad jak ktoś ma parcie i gadane. Przykładowo w poniedziałek wkleić mogę jakiego xeon 12 rdzeni, 32ram 1080 w sli jako desktopa używam. Stoi na nim mssql tylko do testów i tyle. Korporacje powiedzmy (głównie spoż. dla wielkich sieci) przynajmniej w promieniu co chce mi się ruszać extra (dupsko na kontrakcie grzeje) to nowe maszyny, integracja wszystkiego co się dzieje na produkcji i masa logów, raportów, sprawozdań co
  • Odpowiedz
a wykręcić 5k EUR netto z nadgodzinami nie jest tak trudno


@Treworek: jak masz jakieś oferty pracy zdalnej z takimi warunkami to pisz na PW, VBA a zwłaszcza Excela znam dość przyzwoicie:)
  • Odpowiedz
  • 1
@alex-fortune a jako przykład co zrobione to agregacja danych z każdej maszyny po operatorze i warunkach każdego produktu - znalezienie bottleneck I przygotowanie zamiennego planu pracy oszczędzające dziennie duże kwoty. Zamontowanie zwykłego skanera barcode na liniach produkcyjnych i spr czy etykieta produktu ok i jego ilość zgodna z zamowieniami, a także wyświetla i pokazuje pracownikom na linii jak ma wszystko wyglądać , ile na palecie , wysokość jej i co jak za
  • Odpowiedz
  • 1
Ok to cos nabazgram tylko czy od podstaw czy bez wprowadzania co to moduł i czym private różni się od public i co to usedrange.
  • Odpowiedz
@Treworek: zrób od podstaw, albo chociaz pokaz ludziom którzy nie znają podstaw gdzie te podstawy złapać. Kto posiada już podstawy poprostu ominie te informację lub je sobie odświeży ;-)
  • Odpowiedz
  • 1
@czlapka Będę jak tylko czas pozwoli. Aktualnie dużo urlopów wyszło i czasu brakło. Jak tylko będę mieć wolne i będzie pogoda gorsza temat rozwinę. Stanowisk jest dużo, a z doświadczeniem od zaraz, ale to głównie dlatego 'miejscowi' mają długi czas na wdrożenie i jak potrafią jedno to na tym się skupiają . 'Nasi' to jak trzeba i bazami się zajmą czy apke machną dla telefonu czy cokolwiek trzeba na już jakoś działające
  • Odpowiedz
  • 0
Mała aktualizacja - od słowa do słowa wyszło, że będę mieć 3h tygodniowo do wykorzystania na zrobienie takich małych kursów w pracy. Zaczynam od podstaw Excel więc chwila minie, ale przetłumaczę na pl jak trochę z materiałem ruszę.
  • Odpowiedz