Wpis z mikrobloga

Plusujemy posła Łukasza Rzepeckiego. Jeden z najmłodszych członków PiS najpierw otwarcie sprzeciwił się podwyżce cen paliwa, a dzisiaj w czasie głosowania nad Sądem Najwyższym znów złamał dyscyplinę partyjną i nie oddał (chyba jako jedyny z klubu) głosu. Oczywiście już ma problemy i za swoją samowolę zostanie odwołany z Komisji ds. UE, a w przyszłości pewnie nie dostanie się na listy partyjne. #polityka #bekazpisu #sejm #prawo #4konserwy

A tak na marginesie, znamienne jest to, że właśnie najmłodszy poseł jako jedyny stawia się niekonstytucyjnym działaniom swojej partii. Dziadki jak Kaczyński, Macierewicz czy Terlecki nie mają nic do stracenia i prędzej umrą niż dosięgnie ich sprawiedliwość. Rzepecki dopiero wchodzi w politykę i musi patrzeć znacznie dalej w przyszłość. Musi brać w rachubę co będzie gdy jego partia przejdzie do historii.
Pobierz AAA90 - Plusujemy posła Łukasza Rzepeckiego. Jeden z najmłodszych członków PiS najpie...
źródło: comment_K86oUVPfbtMSlAxDRlulcDV7ZY1I6H2c.jpg
  • 31
a w przyszłości pewnie nie dostanie się na listy partyjne


@AAA90: oj jaki biedny, wcale nie zrobił tego tylko dlatego by dostać się na listy PO/Nowoczesnej. Ma chłop zadatki na polityka, bo jak pali mu się dupa jako posłowi partii rządzącej to z niej ucieka.
No właśnie. Bez względu na pobudki, jako młody człowiek wie, że partia istnieć wiecznie nie będzie i może przyjdzie moment rozliczenia. Z kolei z wypowiedzi Kaczyńskiego innych można wnioskować, że PiS utrzyma władzę do końca - przynajmniej ich życia. A to jednak determinuje pewne zachowania.


@AAA90: czy ty właśnie to napisałeś czy ja mam jakieś zwidy? Mam kogoś chwalić bo jest polityczną prostytutką która zmienia poglądy w zależności jak wiatr wieje?
niekonstytucyjnym działaniom swojej partii


@AAA90: Jakies zrodlo do tego? Chce miec podporke do dyskusji. Jak masz jakis fragment konstytucji, ktory jasno stwierdza, ze nowa ustawa o SN jest niekonstytucyjna, to nie pogardze.

Z gory dzieki.
@Adams_GA: Żaden to argument. Stwierdziłem wyłącznie, że nie wiem jakie chłopak ma pobudki - może szlachetne i otrzeźwiał, a może złe i po prostu się boi. Nie siedzę w jego głowie, więc powstrzymam się na razie z nazywaniem go polityczną prostytutką.

@mysliszonichazmasz: art. 180 ust. 1, na początek. Poza tym, przestudiuj podręcznik prof. Garlickiego, bo prawo konstytucyjne to nie banalik do streszczenia w 15 minut.
@AAA90: Jak posłowie PO zagłosowali ostatnio kiedy całą reszta wyszła z sali i dostali kary to był ból dupy na wykopie jacy debile i jak mogli głosować i że bardzo dobrze że ich ukarali. Nigdy nie dogodzisz.
@AAA90: Dodam jeszcze art. 180 ust. 3 Konstytucji: Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.

Nowa ustawa o SN (art. 87) przewiduje, że Ziobro będzie wskazywał kto ze starego składu SN zostaje, a pozostali przejdą w stan spoczynku. Zmiana organizacyjna to nie jest choroba ani utrata sił, więc kolejny przepis