Wpis z mikrobloga

Pieniądz fiducjarny jest nierozerwalnie związany z systemem bankowym – nie może bez niego istnieć i w drugą stronę to działa tak samo. Pierwszy argument, dla którego kryptowaluty nie zdominują pieniądza fiducjarnego? Banki nie pozwolą sobie na utratę zysków na rzecz idei wolności, niezależności i anarchiczności.
Czytaj więcej w artykule.

Polub Finanse pod lupą - za kilka dni pojawi się opracowanie wyników z ankiety.

Obserwuj #finansepodlupa

#finanse #bitcoin #kryptowaluty #ekonomia #pieniadze #4konserwy #neuropa #zcash #banki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrix: Myślisz, że nie? System bankowy wyrobił sobie bardzo silną pozycję, którą popierają rządy państw na świecie. Mamy nie tylko narodowe banki centralne. Istnieje Europejski Bank Centralny, FED, Bank Światowy. To są dużo większe społeczności niż te, które siedzą w kryptowalutach.
  • Odpowiedz
@ebrio1566: Jak chcesz to niby zatrzymać? Bitcoina możesz zakazać, tak jak robiła to Rosja, Chiny, Indie, Wenezuela, ale efekt widzimy wszyscy, ludzie i tak z tego korzystali/korzystają, tyle że mniej oficjalnie. Powiedzmy nawet że bitcoin zostanie w jakiś sposób skutecznie zakazany, to ludzie zaczną używać powiedzmy Dash, jak tego też zakażą to Bts, itd. Można tworzyć nieskończenie wiele tworów kryptowalutowych, więc to jest walka z wiatrakami, a otwarta walka przysparza
  • Odpowiedz
@Drakii: Chociażby dlatego, że media z czasem zobaczyły w internecie szansę i potencjał na rozwój i docieranie do szerszej grupy odbiorców. Jeśli chodzi o system bankowy, to jest on troszeczkę mniej elastyczny w dzieleniu tortu. No i tak jak pisałem, rząd z czasem weźmie kryptowaluty "pod opiekę" i staną się one nowym pieniądzem fiducjarnym.
  • Odpowiedz
@ebrio1566: ostatnio w Austrii jeden z duzych bankow pozwolil swoim klientom na zakladanie kont w btc. W US regulator (CDC?) wydaje podmiotom pozwolenia na handel kontraktami i opcjami na btc. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz