Wpis z mikrobloga

Relacji dzień kolejny.
Jestem coraz lepsza w krzyżówki. Nie było dzisiaj u mnie lekarza ale za to była psycholog. Wygadałam się i w sumie wyszło, że mam więcej problemów niż mogłam sobie wymarzyć i podobno tłumie w sobie emocje O.o uczę sie rysować i dostałam uwagę do dzienniczka xDDDD
bo razem z dziewczynami z sali zjadłyśmy kanapki w sali a nie na stołówce, wiec pielęgniarka wpisała nas do raportu :( nie mogłam się po tym pozbierać ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nadal nie ogoliłam nóg, bo wstydziłam się poprosić. Zagapi (chrząszcz majowy wleciał do pokoju i musiałysmy go wygonić xD) łam Się i nie zdążyłam się wykąpać, więc musiałam poprosić o otwarcie pryszniców. Prysznice są otwarte tylko przez 2h rano i wieczorem, chyba że poprosi się pielęgniarki. Są zamknięte, bo jest to najlepsze miejsce do podjęcia próby samobójczej. Jest ustronne, nie ma kamer i ma się tam najmniejszą szansę na szybkie przyłapanie. Większość przypadków i tak zostaje odratowana, bo jednak szybko uzyskują pomoc. Nie przeszkadza to następnym próbować. Większość osób tutaj podjęło w przeszłości próby samobójcze a jednak nie są to tchórze i nienawidzę, gdy ktoś tak nazywa samobójców. Jesteśmy chorzy, popadamy w obłęd a nasz smutek jest chorobliwy. Ja na przykład mam cudowne życie, mam przyjaciół, świetny kontakt z siostrą i najcudowniejszego na świecie niebieskiego. A przy tym wszystkim nie potrafię być szczęśliwa. Czuję smutek i ogromne, przytłaczające wobec nich poczucie winy, że mimo to nie jestem szczęśliwa mimo tego, że powinnam. Jak jedna dziewczyna tu genialnie powiedziała "coś tam w głowie jest skiepszczone ". Jestem tu nie dlatego, że jestem smutna,bo to nic złego. Jestem tu, bo przegrałam w loterii genetycznej i choroba wybrała mnie.
PS. Dostaje nieprzyjemne wiadomości w prywatnych w tym wypytywanie mnie o szpital jako konkretne miejsce. Nie chcę być przez nikogo namierzana, wiec z góry uprzedam, że na to pytanie nie odpowiem i moim zdaniem było bardzo niegrzeczne. Nie róbcie tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#relacjamokrego #szpital #psychologia #psychiatria #samobojstwo #truestory #coolstory #feels
  • 22
@xda_: Chyba się trochę nie rozumiemy. To, że wybierasz sobie jedzenie, nie oznacza, że masz wyjść na ulicę i jeść psi kupy z chodnika. Na tym polega wybór, że wybierasz.
@mokry_sen_polonisty: Należy zachować umiar w szafowaniu wymiennie przykładami chorób umysłowych i somatycznych.

Np. w umiera na nowotwór a zabija się z powodu depresji istnieje dość duża różnica . Tutaj dobrze widać odrębność ciała i umysłu - bo w chorobie somatycznej jest coś, co zewnętrznie mnie zabija (wada ciała), natomiast w chorobie umysłowej to ja siebie zabijam.

Nie chodzi mi absolutnie o jakikolwiek rodzaj zaprzeczania istnieniu chorób umysłowych (raczej takie porównywania nim