Wpis z mikrobloga

@mlek: to co zrobiłaś to po prostu bulion warzywny. Nazwa rosół wywodzi się z czasów gdyu mięso konserwowano solą a gotowanie te sól wyciągało by mięso było zdatne do jedzenia a ta woda po przegotowaniu mięsa to właśnie był roz sół, później skrócony do rosołu.
  • Odpowiedz
@Rhados: o, widzisz, fajnie czasem posłuchać o etymologii słów, dziękuję za ciekawostkę. A to co zrobiłem to rosół warzywny. Od bulionu różni się tym, że posiada smak umami z sosu sojowego, robi się go dużo dłużej aby był pełniejszy oraz zawiera olej roślinny.
  • Odpowiedz
@Astolus: zupa warzywna by zawierała raczej mieszankę warzyw typy brokuły, fasola, ziemniaki itd i nie byłaby przecedzona, tutaj mamy do czynienia z mieszanką warzyw ale rosołową, czyli taką, którą używasz gotując kurę. Tyle że bez kury. Za to z innymi dodatkami.
  • Odpowiedz
@Kitsune475: no stary, a myślisz że czemu napisałem rosół? Wczoraj sobie w brodę plułem że napisałem falafel zamiast kotlet, więcej tego błędu nie popełnię, zawsze bawi. A tym bardziej podwójnie bo nie jestem wege, przynajmniej w tej chwili bo nie wiem czy nie zmienię zdania jak widzę ile można robić bólu dupy innym w ten sposób.
  • Odpowiedz