Wpis z mikrobloga

@mlek: Jak moja siostra była mała, to bawiła się w piaskownicy w "gotowanie zupy" - do wiaderka z wodą wrzucała trawę, liście, piach, żwir i ogólnie wszystko, co można było znaleźć na podwórku, po czym mieszała to patykiem. Ta "zupa" wyglądała mniej więcej tak, jak ten twój "rosół" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
  • 0
Tatar, znany też jako befsztyk tatarski, czyli po prostu stek, nie narzuca używania konkretnego rodzaju mięsa


@push3k-pro nic pan się nie znasz.

befsztyk >(1.1) kulin. gruby plaster mięsa wołowego, zwykle z polędwicy lub rostbefu, smażonylub grillowany


A temat szynki z indyka i kolorowej bielizny unikasz jak ognia chyba tylko dlatego, żeby nie przyznać przed samym sobą, że masz potężny problem nie z nazwami, tylko z tym, że ktoś je inaczej od
  • Odpowiedz
@smyl:

nic pan się nie znasz.

Yhym. Zapomniałeś dodać, że u źródła masz kilka definicji. Witaj w polskiej nomenklaturze. Spróbuj znaleźć jednoznaczne definicje na żur, żurek i barszcz biały.

A temat szynki z indyka i kolorowej bielizny unikasz
  • Odpowiedz
@smyl:
Jak tak bardzo jesteś pewny i chcesz zmieniać tu i tam to możesz nawet wejść tu i tam i poprawić, ale patrząc na całokształt twojej twórczości pod niektórymi tagami na wykopie oraz o to co pisałeś już tutaj...

żeby nie przyznać przed samym sobą, że masz potężny problem nie z nazwami, tylko z tym, że ktoś je inaczej od Ciebie.

...tobie w ogóle nie zależy na tym.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: ale na czym mi nie zależy? W tym cytacie pominąłeś "chyba". To jest po prostu najlepsze wytłumaczenie, jakie posiadam, Twojego problemu z wegańskim rosołem przy jednoczesnym braku problemu z innymi nazwami. Przecież słowo befsztyk pochodzi z angielskiego beefsteak*, ale według Ciebie to nie jest problem i ta nazwa "nie narzuca używania konkretnego rodzaju mięsa".

Dla mnie to też oczywiście nie jest problem, bo zgadzam się z panią Kłosińską
  • Odpowiedz
@europa: to też nie prawda, ja jak robię rosół z dodatkiem mięsa to po ugotowaniu go wsadzam do lodówki aby tłuszcz się ściął i go zdejmuję
  • Odpowiedz
@Luka_Wars co? Te potrawy są tak nazwane od początku i widzisz kolego to daje doskonały przyklad - chcesz stworzyć nowe danie, wymyśl nazwę. Śmieszy mnie to wanna be normalne jedzenie xD
  • Odpowiedz