Wpis z mikrobloga

@GwnBrz: Photo Finish (fotofinisz)
@cult_of_luna: @lukas125p: zapewne jakoś tak musieli to mierzyć, ot tak nie dali by zwycięstwa Kittelowi
@OstatecznyArgument: Na tyle rzadko taka sytuacja się zdarza, że wygodniej i przede wszystkim taniej jest dać jedną fotokomórkę na mecie niż 200+ czujników w rowerach
@donn: dla mnie też, ale w kolarstwie musi być jakiś zwycięzca etapu, czy to dla dekoracji, czy pkt na pewno organizatorzy nie są
5,82 milimetra


@Fadion: no to naprawdę zadecydowały niuanse. Jak było widać Kittel miał większą prędkość za metą, czyli ułamek sekundy i to bardzo niewielki ułamek, w którym zdecydował się na ostatnie przyspieszenie mógł zadecydować. Albo pół procenta mniejszy ostatni nacisk na pedały Hagena.
@Fadion: jak dają 2 złote medale to są przygotowani. TdF jest coroczną imprezą, nie wiem dlaczego nie przewidzieli remisu, tylko rozmieniają się na milimetry. Trochę to smutne dla mnie
@donn: Skoro Kittel był na linii mety szybciej, chociaż różnica była minimalna, to dlaczego miałby być remis? Po to są te fotofinisze, żeby właśnie w takich sytuacjach sprawdzać kto wygrał. Zdjęcie wrzucone przez @Fadion ma małą rozdzielczość i mała rozdzielczość została pokazana w TV. Sędziowie i ludzie od fotofiniszu mają możliwość ogromnego zbliżenia i ogromnej precyzji, co pokazywano tutaj: http://video.eurosport.com/cycling/tour-de-france/2017/from-black-and-white-to-10000-frames-per-second-how-the-photo-finish-has-evolved_vid989318/video.shtml